(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
יתאוששו וישמרו על הבית? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
יתאוששו וישמרו על הבית? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כמו בעונה שעברה, הפועל תל אביב יוצאת מאוכזבת מהמשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף. האדומים של סטפנוס דדאס נשארו בעניינים עד הדקות האחרונות, אך מכבי ת"א ברחה לה במאני טיים, בדרך ל-76:84 ו-0:1 בסדרת הגמר על היריבה העירונית, שנעצרה על 16 נקודות בלבד ברבע האחרון. 

עם סיום המשחק, דדאס לא חסך בביקרות על השיפוט: "אני דיברתי עם השופטים, אבל במכבי דיברו איתם חמישה אנשים מהספסל, נוצר לחץ על כולם כשלקחנו את היתרון ברבע השלישי. זה השתנה עם שלוש שלשות ופאול של טיילר שלא היה, אבל אני לא יכול לשנות מה שקרה".

"אני חושב שהשחקנים המרכזיים שלהם עשו מהלכים טובים יותר בחמש הדקות האחרונות, בעיקר לורנזו", המשיך היווני. "הם ניצחו הזה מול 10,000 אוהדים, וקשה לאמן ברעש הזה. ניסינו לעשות מהלכים גדולים, הם הראו יותר איכות בדקות האחרונות ופשוט הפסדנו את המשחק. שלטנו במשחק אבל נתנו ללורנזו לייצר ולקלוע, דיברנו על זה, כמו שהיה בדרבי בסיבוב השלישי. השחקנים הם עדיין ילדים, הם עושים טעויות וזה חלק מהמשחק, במכבי היו יותר רגועים ברגעים המכריעים".

 

(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"האיכות שלנו בהתקפה יכולה להיות טובה יותר אבל השתמשנו בחמישיות גבוהות כדי לשלוט בריבאונד וזה עלה לנו בהתקפה, המשיך היווני. "אי אפשר לנצח הכל, יכולנו לנצח את המשחק, שלטנו בו, אבל זו היסטוריה". דדאס וחניכיו יקוו שגם התסריט של המשחק השני בסדרה יראה דומה לסדרה אשתקד, אז הם ענו עם תצוגה ביתית גדולה שקבעה משחק שלישי ומכריע. "הראינו שאנחנו יכולים לקחת את האליפות, אנחנו צריכים לחזור לבית שלנו לנצח, ולחזור לפה ביום שני", סיכם המאמן.