sportFive1359811 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
אכזבה באדום (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אכזבה באדום (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

זה לא היה הערב של הפועל תל אביב. אחרי שניצחה בדרבי הראשון של העונה - עם מלחמה, בשיניים ובציפורניים - אמש (ראשון) היא הפסידה למכבי תל אביב 95:78 בדיוק על הדברים האלה, ורשמה הפסד שני העונה בליגה בסך הכל. "חזרנו ברבע האחרון ל-5 הפרש, אבל זה לא היה המשחק שלנו ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין את זה", אמר דני פרנקו בסיום. "בדרבי הקודם לא שיחקנו טוב כשניצחנו, אבל היינו במשחק כי בכל הפרמטרים שמכבי ניצחו בהם היום, אנחנו ניצחנו אז".

בהפועל יצאו מאוכזבים מיד אליהו מעצם ההפסד, באופן טבעי, אבל בעיקר מהצורה שבה התפתח המשחק. ניכר היה לעין שהאדומים נפלו מהצהובים בכל מה שקשור לרצון וללחימה, כשגם הנתונים הסטטיסטיים שבדרך כלל מעידים על כך, כמו ריבאונדים וחסימות, נטו באופן די בולט לצד של מכבי. "זה לא כיף להפסיד ככה", הודה אחד מאנשי הפועל ת"א. "נפלנו בקטנות ובאגרסיביות. אי אפשר לנצח ככה דרבי בהיכל, אבל כנראה שזה שיעור שאנחנו צריכים לעבור".

גם ג'יילן הורד תלה באותם גורמים את ההפסד: "בשלבים מסוימים זה הרגיש שמכבי רצו את המשחק הזה יותר מאיתנו. התחלנו את המשחק חזק אבל הייתה לנו ירידה מסוימת ומאז והכל התהפך. הריבאונד היה הסיבה המרכזית שהם ניצחו את המשחק, הגבוהים שלהם עשו עבודה נהדרת בלתקוף את הלוח. אנחנו נצטרך ללמוד מזה ולתקן את זה. כשנגיע לשלבים המכריעים של הליגה ושל היורוקאפ".

אחת ההתלבטויות של פרנקו לקראת המשחק הזה היה בנוגע לרישום הזרים: האם ללכת עם מוביל כדור נוסף בדמות וויל קאמינגס, או לבחור בדז וולס לאור הדלילות היחסית בעמדה 3, בזמן שבראיין אנגולה שסובל מדורבן לא כשיר לגמרי וג'ון הולנד עדיין פצוע. בסוף, הפור נפל על קאמינגס לאור העובדה שבראון עדיין לא במאה אחוז.

"ג'ייקובן עוד לא לגמרי בכושר של לבוא ולהשתלט על משחק כזה, אם הוא היה, עוד לא היינו צריכים עוד מוביל כדור", הסביר פרנקו. "אנחנו עדיין בשלב שאנחנו לא יכולים להיות עקביים ביכולת על המגרש בהרבה הרכבים וזה בהחלט משפיע. בסופו של דבר זה היה משחק לא טוב שלנו, ואמרתי לשחקנים שאני לא יכול להרוג אותם, כי גם אם בא לי, אני מכבד את מה שהם עשו בעונה הזאת עד עכשיו. חבל לי שהאוהדים שלנו יוצאים מאוכזבים, אבל גם אנחנו אכזבנו את עצמנו. אנחנו יודעים לעשות עבודה יותר טובה ממה שעשינו על המגרש".

מי שלא סיים את המשחק אתמול היה בר טימור, שנפצע בקרסול במהלך הרבע הרביעי, ירד לקבל טיפול בחדר ההלבשה ולא חזר לשחק. הקפטן ייבדק במהלך היום ובהפועל מקווים שלא מדובר בחבלה רצינית. גם לגבי אנגולה והכאבים ברגלו, בהפועל יבינו טוב יותר במהלך השבוע - והוא בספק גם למשחק הבא מול הפועל עפולה ביום רביעי.

אדם אחד חשוב נכח אתמול ביד אליהו: דייגו ג'וליאן, סמנכ"ל בכיר בהנהלת היורוליג, שנפגש הן עם אנשי הפועל והן עם אנשי מכבי, כשבמקרה הזה, המטרה של שתי הקבוצות זהה - לנסות להחזיר לישראל את המשחקים במסגרות האירופיות. אנשי הפועל נמצאים כבר תקופה ארוכה במגעים עם הנהלת היורוליג והיורוקאפ, כדי שהקבוצה תוכל לארח בדרייב אין, כבר את גראן קנאריה ברבע הגמר. בהפועל מקווים כי ג'וליאן התרשם לחיוב שניתן לקיים משחק כדורסל עם אלפי אוהדים באופן תקני ונורמלי, חרף המלחמה בעזה. כך או כך, בקבוצה מאמינים כי גם אם יוחלט שלא להחזיר את המשחקים לארץ, תותר לפחות כניסת קהל למשחק בבלגרד.

הקהל האדום שוב הגיע אתמול במספרים גדולים, ובניגוד לדרבים הטעונים בעונה שעברה - הדרבי אתמול עבר ללא אירועים מיוחדים. באופן כללי, האווירה בהיכל היתה מצוינת, כשאוהדי הפועל עודדו כמעט לכל אורך 40 הדקות. "כיף לנו לבוא לפה, יש לנו קהל שאנחנו שומעים אותו מהקומה השביעית, שדוחף אותנו גם בפיגור", אמר פרנקו. "השחקנים מתים על האווירה הזאת. זהו מקום ששחקני כדורסל שהמקצוע שלהם זה לשחק ולהתחרות רוצים לבוא לשחק בו. יש פה אווירה מדהימה, ויש לנו מספיק שחקנים שניצחו פה מספיק פעמים ואני מאמין שעוד ינצחו פה".