(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
גינת יחגוג פעם נוספת? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גינת יחגוג פעם נוספת? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי ההפסד לפריז, הפועל ת"א מגיעה למשחק ענק מחר (שבת) מול מכבי תל אביב. שחזור גמר הפלייאוף האחרון והסדרה הנהדרת מבטיח לא מעט ביריבות העירונית בין שתיים מהקבוצות הטובות בישראל, והמאמן דני פרנקו מודע לכך גם חרף העומס והפציעות השונות על הקבוצה. המאמן דיבר בהרחבה באימון המסכם.

דני פרנקו אמר: "אנחנו לא בתקופת שיא, גם אנחנו יודעים את זה ומרגישים את זה. אנחנו נושכים שפתיים, כי מצד אחד אנחנו צריכים לנסות ללמוד ולשלב שחקנים חדשים אבל מצד שני יש כאלה שחוזרים ועדיין לא בכושר. באופן טבעי זה פוגע בחדות שלנו בשני צדי המגרש והופך אותנו לפגיעים יותר. כשאנחנו משחקים נגד קבוצות פחות איכותיות אנחנו מוצאים את הדרך שלנו להתמודד, עכשיו אנחנו מול קבוצות טובות מאוד - גם בשבוע שעבר באירופה וגם בהמשך המשחקים שלנו שם והפעם גם בליגה - וזה אתגר מבחינתנו, למצוא את הדרך ולהיות עקביים יותר, טובים יותר בהגנה ובהתקפה. בטח במשחקים ברמות האלה".

המאמן המשיך: "אנחנו צריכים לחשוב על מה שאפשר לעשות טוב ולמנוע חוסר איזון על המגרש בדברים שכרגע אין לנו יתרון בהם. גם אם אנחנו בכושר פחות טוב לאחרונה, אני הולך עם החבר'ה והשחקנים שלנו. בסופו של יום, עם קצת יותר ריכוז בשני צדי המגרש, אנחנו עדיין אגוז קשה לפיצוח לכל משחק".

פרנקו הרחיב: "אין שחקן שחושב שאם קצת כואב לו הוא רוצה לשבת בצד במשחק הזה, זה הדרבי. אנחנו לא במצב של 'לזרוק משחקים', לא מדבר על מחר בוודאי אלא גם המשחק הקודם מול פריז וגם בהמשך. אנחנו גוררים את המצב ומנסים להוציא יותר בכל דקה ודקה, אולי לחלק את העומס בצורה שווה יותר מבחינת דקות. אני חושב שאיכות היריבות שלנו, כרגע, היא כזאת שבה צריך להיות במיטבנו, צריך לנצח בכל פוזישן. כל טיפת אנרגיה שנבזבז על עייפות וקושי תקשה עלינו לנצח את המשחק הזה. אנחנו מאוד רוצים לנצח כי זה משחק יוקרתי ואתגר, אם אתה מנצח קבוצת יורוליג מהשמינייה הראשונה יש בזה גאווה לשחקנים בלי קשר ליריבות. זה אתגר ואנחנו רוצים לנסות לעמוד בו, זה יתן ביטחון לכולם. בטח בתקופה הזאת, כשאנחנו לא בסגל שרגילים לשחק בו".

המאמן דיבר על השפעת הביתיות במשחק: "יש לנו שחקנים שלא יודעים מה זה לשחק עם הקהל של הפועל, אני צריך להכין אותם לזה. הם לא מכירים את האווירה האמיתית של הדרייב-אין, רציתי להגיד שנגד ליובליאנה זה היה המשחק היחיד וחלק מהשחקנים שיעלו מחר לא היו פה אז. גם קייל אלכסנדר לא.זה חלק מההכנה שצריך לעשות להם, שמירה על ריכוז בתוך המגרש מבלי ליפול לאנרגיה מסביב ברמת אובדן הריכוז שלהם. דיברתי על זה עם רמי כהן לפני המשחק מול פריז, הוא אמר ש'איך משחק כזה לא בדרייב-אין, איך?', זה סיפור העונה שלנו. אף אחד מסביב, ואולי גם במכבי, לא יכול להבין את הסיטואציה. הפועל ת"א נבנתה בידי אוהדים, הכל סובב כאן סביב הקהל וכל העניין סביב המשחקים האלה. בטח בדרבים יש דיבור כל הזמן על קהל והפעם לא. אף אחד לא דיבר על קהל חוץ, לא היה במה להתעסק. אני חושב שזה יעשה טוב לשתי הקבוצות. כיף לשחק באווירה הזאת, כאחד שהגיע לכאן עם יריבות אני יודע שזה מחדד את השחקנים. היריבות יודעות שהן מגיעות לאווירה, זה מוציא את הטוב שבך ומביא אותך דרוך ומוכן. זה עושה את האתגר שלנו קשה יותר, בטח כשמגיעה קבוצה כמו מכבי. אנחנו חיים אתגרים ואוהבים אותם".