(שקד אבן, רמת גן) (צילום: ספורט 5)
(שקד אבן, רמת גן) | צילום: ספורט 5

קרדיט תמונה: (שקד אבן, רמת גן)

מכבי רמת גן מושלמת לאחר ניצחון 71:94 על עירוני קרית אתא אמש (ראשון). החבורה של שמוליק ברנר נמצאת במאזן 0:3 אחרי שלושה מחזורים וסופרת 3 ניצחונות קשים בין היתר גם על בני הרצליה והפועל ירושלים.

הקבוצה עברה לא מעט גלגולים בחודשיים האחרונים - זרים טובים עזבו, ביניהם הרכז קנדל מקולום שהיה אמור להיות שחקן משמעותי, שחקנים הגיעו אבל מעל הכל גם אחרי התהפוכות החבורה בכחול לבן נראת מגובשת ורוצה.

העולה החדשה קלעה אמש 94 נקודות, שלטה במשחק בכל שלביו והתגברה על חסרונו של ג'יי פי טוקוטו, שנפצע רגע לפני המשחק.

כארם משעור (13 נקודות, 8 ריבואנדים) היה מצוין בחצי הראשון בצוותא עם ג׳ורדן כהן שסיים עם 14 נקודות ו-6 אסיסטים. במחצית השנייה היו אלה אדם אריאל (10 נקודות) ואייזיאה מיילס (17) שדאגו לסגור סיפור.

שמוליק ברנר סיכם עוד הופעה דומיננטית של קבוצתו: "לא ציפיתי שיהיה פער כל כך גדול בתוצאה, במיוחד שג'יי פי טוקוטו לא היה זמין עבורנו. ידעתי שעם העניין הזה לכל אחד יש את ההזדמנות לעלות עם האנרגיות ולקחת אותנו לניצחון. אנחנו עם מאזן 0:3 מרשים, לא האמנתי שכך יהיה. מה שכן, האמנתי שנהיה תחרותיים כי זאת לגמרי הייתה המטרה. אנחנו לומדים תוך כדי תנועה, מדובר בקבוצה חדשה".

אייזיאה מיילס, אחד השחקנים הבולטים אמש, סיכם את הערב: "כולם נכנסו למשחק מהר וזה עשה את ההבדל. חלקנו את הכדור בצורה טובה. השלשות שלנו לא נכנסו במשחקים האחרונים וזה קרה היום. אנחנו משחקים עם שטף. אנחנו משחקים בצורה רגועה והתחברנו בתקופה הזו. כל אחד יכול לתרום בכל רגע נתון וזה מראה על החוזקה שלנו כקבוצה".

על המצב בארץ דיבר מיילס: "הייתה החלטה קשה אם לחזור לארץ. הייתה לי שיחה עם המשפחה. לא קל עם האזעקות אבל אני מרגיש בטוח עם הצבא המדהים של ישראל.
מאמין שזה ייגמר בקרוב ונחזור לחיות בשלום".

מכבי רמת גן תשוב לפרקט רק בעוד 10 ימים. משחקה מול חולון שהיה עתיד להתרחש בשבוע הבא נדחה כי הסגולים הפעילו את סעיף הדחייה.