(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי חודשיים עם מסגרת אחת בלבד, היורוליג, מכבי תל אביב חזרה הערב (שני) לליגת העל, עם משחקה הראשון העונה. היא לא התקשתה והביסה 74:94 את בני הרצליה, למרות שהגיעה ללא שני הכוכבים לורנזו בראון ו-ווייד בולדווין וכן ללא ג'ון דיברתולומאו שעדיין מתאושש מפציעה.

עודד קטש: "לחזור לשחק כדורסל וקצת לנרמל את הסיטואציה זה לא רע, אבל זה ברגשות מעורבים עד שכל החטופים יחזרו. תמיד כיף לשחק פה, מבחינת המשמעויות של זה עבורינו זה לא פשוט ומציב עבורינו הרבה מאוד אתגרים כצוות".

"אנחנו ניקח את זה צעד אחר צעד. אין שבוע אחד שיהיה דומה לשני, נצטרך להגיב. כמובן שבכל סיטואציה ובכל הרכב שנהיה, נרצה לעשות את המקסימום כדי לנצח. אני מרוצה מאוד מההשתלבות של ריברו, סורקין עבר לעמדה קצת שונה בגלל זה והוא מתחיל להתרגל לזה. השילוב ביניהם טוב".

"אחרי ההפסד לבולוניה מאוד כעסתי, קצת על שפת גוף, קצת על מחויבות. היינו יכולים לנצח עם קצת יותר ריכוז. תמיד יכולים להיות תירוצים, הנסיעות, המצב, לא חסרים תירוצים, אבל אנחנו צריכים להחליט שאנחנו עולים למשחק כדי לנצח. המציאות כפתה עלינו גם לשלב צעירים הערב, אבל כמובן שמכבי שואפת לעשות את זה. לנו זה כיף גדול לאמן שחקנים מוכשרים כל כך".

הזרים שלא הגיעו למשחק: "זאת שאלה אין לי תשובה עליה. נצוטרך לחכות ולראות. אנחנו מכבדים ולא יכולים להכריח שחקנים להיות פה, נצטרך לחכות להמשך".

רומן סורקין: "העברית, השמות בעברית - זה כיף גדול. התגעגענו לישראל, רק הלוואי שכל החטופים יחזרו הביתה ושנדע ימים טובים יותר ונחזור לשגרה. ש לנו גם שחקנים חדשים בקבוצה, אנחנו קבוצה של שיטה. לפעמים, ובלי לזלזל באף קבוצה, לפעמים אתה יכול לבוא בליגה ולרוץ על השיטה שלך ולתרגל דברים. ההגנה זה הדבר שהכי חשוב לנו כרגע. 74 נקודות זה לא הכי טוב, אבל אנחנו משתפרים".

"איך ניצחנו? שיחקנו את הכדורסל שלנו, את השיטה שלנו. כששיחקנו קצת מפוזר הם חזרו, לא סיימנו את המשחק כל כך מהר. תירגלנו כמה דברים היום, שחקנים צעירים ומוכשרים מאוד שיחקו היום. העתיד לפניהם. העיקר שניצחנו היום. שיחקנו את הכדורסל שלנו, כשקצת יצאנו מתכנית המשחק הם חזרו. שחקנים צעירים שיחקו היום, הם מוכשרים מאוד. העיקר שניצחנו והפנים קדימה".

"לא יודע לסכם אם אני בעליה או לא, אבל כן שיחקתי קצת יותר טוב לאחרונה אחרי כמה משחקים לא טובים. מנסה להישאר מפוקס, אבל מתעסק עכשיו בכדורסל".

"כמה סופגניות אכלתי עד עכשיו? אחת, בשביל הברכה. עם ריבה".

מאמן בני הרצליה, דן שמיר: "אין תירוצים, משחק לא טוב שלנו. אנחנו לא מחוברים ולא מגיבים. יש לנו המון דברים שאנחנו לא עושים טוב ויש לנו הרבה עבודה. אני כבר לא כועס, אני בינתיים לא עושה עבודה מספיק טובה כדי לחבר פה קבוצה שתעלה למגרש ויהיה לה סיכוי לנצח. לא הרגשתי שזה הולך להיות המשחק שלנו, לא חשבתי שזה יהיה כל כך לא טוב. לא חשבתי שזה יהיה ככה. אני אצטרך לחשוב למה זה נראה ככה".