(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
שבר כל שיא אסיסטים אפשרי. קופר (קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
שבר כל שיא אסיסטים אפשרי. קופר (קובי אליהו) | צילום: ספורט 5

במנהלת הליגה החליטו השנה לחלק את פרסי העונה לשחקנים בצורה קצת שונה. הזוכים בפרסים קיבלו אותם לפני המשחקים של קבוצותיהם והערב (רביעי) לפני משחקן של הפועל ירושלים ובני הרצליה הושלמה תמונת חמישיית העונה כאשר זאק הנקינס קיבל את הפרס והצטרף לדי ג'יי קופר, ג'ו רגלנד, תומר גינת ורומן סורקין.

קופר הוביל את עירוני נס ציונה למקום השישי בליגה בסיום העונה הסדירה תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 11 נקודות, 13.9 אסיסטים, 5.1 ריבאונדים ו-2.5 חטיפות לערב. הרכז האמריקאי העמיד את ממוצע האסיסטים הגבוה ביותר בהיסטוריית הליגה בפער גדול מהמקום השני וגם הוביל את טבלת החוטפים בליגה העונה.

רגלנד הוביל את הפועל חולון למקום הרביעי בסיום העונה הסדירה ולחצי גמר הפלייאוף תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 17.2 נקודות ו-8.2 אסיסטים למשחק. הוא דורג רביעי בטבלת מלך הסלים ושני באסיסטים בממוצע למשחק בין כל שחקני הליגה.

גינת הוביל את הפועל תל אביב למקום השלישי בסיום העונה הסדירה ולחצי גמר הפלייאוף תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 12.9 נקודות, 6.2 ריבאונדים ו-2 אסיסטים למשחק. הפורוורד של האדומים סיים את העונה אחוזי הקליעה הגבוהים ביותר בקריירה: 59% לשתיים ו-37% לשלוש.

השחקן השישי של העונה. טימור (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
השחקן השישי של העונה. טימור (דני מרון) | צילום: ספורט 5

סורקין הוביל את מכבי תל אביב למקום הראשון בסיום העונה הסדירה ולחצי גמר הפלייאוף תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 11 נקודות ו-5.5 ריבאונדים למשחק עם מדד 15.8 שהיה לגבוה ביותר מבין הישראלים בליגה. בנוסף, סורקין הוביל בפער גדול את מדד הפלוס-מינוס בין כל שחקני הליגה.

הנקינס הוביל את הפועל ירושלים למקום השני בסיום העונה הסדירה תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 13.6 נקודות ו-10.1 ריבאונדים. הסנטר של הקבוצה מהבירה הוביל את הליגה בריבאונדים, חסימות (1.5) והטבעות (2.7 למשחק).

מלבד לחמישיית העונה, חולקו פרסים נוספים בימים האחרונים: בר טימור נבחר לשחקן השישי של העונה, אור קורנליוס נבחר לשחקן ההגנה של העונה, רועי פריצקי נבחר לתגלית העונה והשחקן המשתפר של העונה הוא איתי מושקוביץ'.