"לא מאוחר להתעשת" (FIBA) (צילום: ספורט 5)
"לא מאוחר להתעשת" (FIBA) | צילום: ספורט 5
(אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

סאגת השביתה המסתמנת של ארגון שחקני הכדורסל ממשיכה להסתבך. אחרי שהארגון הכריז אתמול (חמישי) על סכסוף עבודה מול קבוצות ליגת העל, הבוקר הגיע התשובה של יו"ר מנהלת הליגה, ארי שטיינברג, שהתייחס לנושא.

"התאכזבנו לקבל את הודעתכם על כוונתכם לשבות לקראת השלבים המכריעים של ליגת העל. שביתה כזו, אם תתקיים, לא רק שתהיה בלתי חוקית אלא תהיה גם מיותרת ובלתי ספורטיבית. היא תפגע באופן בלתי מידתי בקבוצות ובאוהדי הכדורסל, בלעדיהם אין זכות קיום לליגה".

"ב-2019 נחתם בין המנהלת והקבוצות לארגון השחקנים הסכם שהסדיר את נושא רישום ושיתוף השחקנים הזרים והישראלים בליגת העל. ההסכם עליו אתה חתום בעצמך בשם ארגון שחקני הכדורסל, נועד לחול במשך 5 עונות ובין היתר נקבע בו, כי מו"מ להסכם חדש יתחיל 90 יום לפני תחילת עונת הכדורסל 26/25. מנהלת הליגה עומדת בהסכם באופן מלא וגם אתם בהודעתכם על סכסוך עבודה לא טענתם שהמנהלת הפרה הסכם זה".

"ככל שתחליטו בכל זאת לפעול בחוסר אחריות ולשבות, יבחנו הקבוצות את האפשרויות העומדות בפניהן, מתוך מטרה להמשיך לקיים, ככל הניתן, את משחקי הליגה גם ללא השובתים. בלית ברירה, יישקלו גם צעדים כמו סיום העונה בטרם עת. מטבע הדברים, שחקנים שישבתו לא יהיו זכאים לשכר".

"לא מאוחר מידי להתעשת", סיכם מכתב המנהלת, "למשוך את ההכרזה על השביתה ולהיכנס באופן מיידי להידברות ולדיון מעמיק, בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים, במטרה להגיע להסכמות בכל הנושאים על מנת לקדם את הליגה ואת השחקנים".