חזק בצמרת. אונואקו (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
חזק בצמרת. אונואקו (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

אחרי שני הפסדים בחמשת המשחקים האחרונים בכל המסגרות, בהפועל ת"א עשו היום (שישי) את העבודה נגד הפועל חיפה, עם 77:87 בהובלת ג'ורדן מקריי (23) וג'ייקובן בראון (18). האדומים התקשו מחוץ לקשת, אבל שלטו בהתמודדות, כשגם צ'ינאנו אונואקו רשם משחק טוב משלו. מנגד, ג'סטין טילמן (25) ואנתוני היקי (12) בלטו אצל האורחים מהכרמל, שסופרים הפסד ליגה שישי רצוף ו-10 רצוף בכל המסגרות.

זה עוד היה נראה טוב במחצית הראשונה, כשהאדומים מהכרמל נראו מצוין, שלטו במשחק והחזיקו ביתרון, שעלה בשלב מסוים לעשר. מעל כולם עמד כמובן היקי, שהיה שם עבור החבורה של שרון דרוקר, גם כאשר חבריו לקבוצה התקשו בשני צידי המגרש. טילמן מצידו רשם התעוררות מאוחרת שלא ממש עזרה לקבוצתו, אבל שיפרה לו את הסטטיסטיקה בצורה משמעותית.

אבל האדומים רשמו התעוררות נהדרת. אחרי מחצית ראשונה בלי שלשה אחת, בראון פתח את השנייה עם שלשה, הראשונה שלו מתוך שלוש במשחק. הוא למעשה סיפק 75% מהשלשות של האדומים היום, כשבר טימור היה רשום על האחרונה, ביום של 4 מ-14 קבוצתי מחוץ לקשת. עם 56% ל-2, הפועל נהנתה מערב מצוין מתחת לסלים ולא פחות מ-39 ריבאונדים.

ניצחון שלישי רצוף בכל המסגרות לחבורה של דני פרנקו, שחיזקה את מעמדה במקום השני בטבלה, מתחת ליריבה העירונית והצהובה מתל אביב. מנגד, כאמור, הפועל חיפה ממשיכה בקריסהשלה עם הפסד נוסף. הניצחון האחרון של האדומים מהכרמל - אי שם לפני כמעט חודשיים והם במקום העשירי בטבלה, מעט מעל גלבוע/גליל שנועלת את ליגת העל.