"יום מאוד משמח בשבילי". בית הלחמי (אנצ'ו גוש) (צילום: ספורט 5)
"יום מאוד משמח בשבילי". בית הלחמי (אנצ'ו גוש) | צילום: ספורט 5

החיפושים אחר מאמן הנבחרת הבא הסתיימו. איגוד הכדורסל הודיע היום (שישי) באופן רשמי שאריאל בית הלחמי יהיה זה שידריך את החבורה, זאת כששרון דרוקר ישמש כעוזרו. הערב (שישי), בית הלחמי התראיין בתוכנית "יש מצב בשישי".

"זה יום מאוד משמח בשבילי ובשביל המשפחה שלי", התרגש אריאל בית הלחמי והוסיף: החברים והשחקנים שהיו איתי בדרך וכל מי שהיה שותף לקריירה שלי. אני מאוד מאושר. אני חושב שהתפקיד הזה הוא תפקיד שכל מאמן שואף אליו, עברתי דרך מאוד ארוכה על זה ככה שזה בהחלט יום גדול בשבילי. זאת פסגת השאיפות".

בית הלחמי בן ה-57 הוא מוותיקי המאמנים בליגת העל ומדורג שמיני במספר המשחקים בהם אימן בליגה. הוא שימש בעבר כעוזר מאמן נבחרת ישראל הבוגרת תחת צביקה שרף. בית הלחמי אימן את נבחרת העתודה בשתי קדנציות שונות, הראשונה בעשור הראשון של שנות האלפיים ובקדנציה השנייה עשה היסטוריה כפולה, כשהוביל את נבחרת העתודה לשתי זכיות רצופות באליפות אירופה, בשנת 2018 בחמניץ שבגרמניה ושנה מאוחר יותר, באליפות בלתי נשכחת בת"א.

באותן שנים אימן בית הלחמי שחקנים רבים שמהווים היום חלק חשוב מהנבחרת הבוגרת, בהם דני אבדיה, ים מדר, יובל זוסמן, גבי צ'אצ'אשוילי ואחרים.