(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
רוצה להמשיך בתנופה. דז'יקיץ' (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
רוצה להמשיך בתנופה. דז'יקיץ' (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

יומיים אחרי הדרמה הניהולית הגדולה, הפועל ירושלים תעלה היום (שבת) ב-20:20 לראשונה על הפרקט מאז העברת הבעלות לידיו של מתן אדלסון: האדומים ייצאו לקרית אתא וינסו להמשיך בתנופה האדירה של החודשיים האחרונים.

לפני המשחק, הפועל ירושלים הודיעה כי עוז בלייזר נחבל בכף ידו במהלך המשחק בד'יזון וייעדר בשבועיים הקרובים. לאחר מכן יעבור הערכה מחודשת. גם אור קורנליוס ייעדר מהמשחק, זאת בעקבות חבלה בצלעות.

הקבוצה של אלכסנדר דז'יקיץ' הבטיחה את העפלתה לטופ 8 של ה-BCL באמצע השבוע, ועומדת על רצף של עשרה ניצחונות ברציפות. ביום רביעי מחכה לה משחק חוץ בשטרסבורג, במשחק שבו ניצחון יקנה לה את המקום הראשון ואת יתרון הביתיות ברבע הגמר.

למרות חשיבות המשחק שמחכה למחזיקת הגביע ביום רביעי בצרפת, דז'יקיץ' החליט לרשום למשחק את ארבעת הזרים הבכירים שלו: ספידי סמית', קאדין קרינגטון, ליוואי רנדולף וזאק הנקינס. לצידם נרשם גם סים סנדר ונה, בעוד שברנדון בראון ומארקס מייריס בחוץ.

ברמת הליגה, הפועל ירושלים צמצמה פערים מהפועל חולון שנמצאת במקום השלישי, וניצחון מחר יקרב אותה למשחק של ניצחון אחד מהאלופה. מי שנמצא בכושר נהדר הוא הנקינס, שהצטיין עם 18 נקודות (7 מ-8 מהשדה) בניצחון הליגה הקודם על הפועל באר שבע, וככל הנראה יחתום רשמית על הארכת חוזהו בשבוע הבא.

הפועל ירושלים עומדת העונה על מאזן 0:5 במשחקי החוץ בליגת האלופות העונה, אך בליגה היא ניצחה רק מחצית ממשחקיה מחוץ לארנה ועומדת על 5:5. קרית אתא ניצחה פעם אחת בהיסטוריה את הפועל ירושלים מתוך 11 מפגשים בין הקבוצות, באוקטובר 2002.