(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"האווירה באולם? לא תירוץ". ספרופולוס (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הייאוש לא נעשה יותר נוח. הרבה דברים עברו על יאניס ספרופולוס ומכבי ת"א העונה, אבל המאמן היווני מעולם לא הראה ולו קמצוץ של חוסר אמונה או היעדר תקווה - לפחות לא כלפי חוץ. אמש (ראשון) אחרי ההפסד השני בתוך חודש אחד בדרבי, 78:77 להפועל תל אביב, לראשונה ספרופולוס נשמע נואש. הוא באמת לא הצליח להסביר את הקיצוניות החריפה ביכולת של קבוצתו, שנראה היה כאילו היא מטפסת מהבור, אבל שוב מתדרדרת לתהום חדשה.

"זה הפסד רע עבורנו, ברור שרצינו לנצח והכי גרוע זה איך שהופענו", אמר ספרופולוס בסיום, "לא ציפיתי ליכולת כל כך רעה, כל כך הרבה איבודים לא מחוייבי המציאות. לא היינו יציבים במשך 40 דקות, החטאנו כמה לייאפים, זריקות עונשין מכריעות. אני חייב לברר למה לא שיחקנו כמו לפני שלושה ימים. רק 2 אסיסטים במחצית הראשונה, זה מאוד מטריד אותי וזה מראה שלא ניצחנו כקבוצה".

למראית הדה ז'ה וו. ההפרעה הדו-קוטבית של הצהובים מדירה שינה מעיניו של המאמן. הנה הם עושים ניצחון גדול בירושלים, רק כדי להפסיד כעבור ימים אחדים בצורה מבישה בהרצליה. הנה חוזרים מפגרת הקורונה עם ניצחון ענק על אולימפיאקוס, רק כדי להיות מושפלים שוב בדרבי.

ספרופולוס מודה שהוא לא מוצא הסברים: "הבעיה הכרונית שלנו זה חוסר היציבות. לבוא לפה אחרי 4 איבודים במשחק יורוליג ולאבד 15 במחצית אחת, אין לזה שום הסבר וזה חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב. השחקנים חייבים להבין שאנחנו צריכים את כולם. אולי כשאנחנו מנצחים אנחנו באים עם אובר מוטיבציה ומאבדים את עצמנו. איפה הקבוצה של יום חמישי ואיפה הקבוצה שראיתי היום? זאת האחריות שלי לוודא את זה. אנחנו לא טובים בליגה, לא טובים ביורוליג, ואנחנו בבעיה.

המאמן נשאל האם האווירה העוינת בדרייב אין הקשתה על שחקניו וענה: "זו לא יכולה להיות סיבה רצינית. יש לנו שחקנים מנוסים, אנחנו רגילים לשחק באולמות כאלה. אולי למעט שחקנים זאת פעם ראשונה אבל כקבוצה אנחנו כבר רגילים. זאת פעם ראשונה שלנו באווירה כזאת? זה לא תירוץ".

ג'ון דיברתולומיאו נשמע אובד עצות כמו מאמנו: "אם היינו יודעים למה אנחנו סובלים מחוסר יציבות כבר היינו פותרים את זה. זאת בעיה מהשורש, מלמעלה למטה. אנחנו נאבקים תוך כדי משחק, נאבקים תוך כדי העונה. יש לנו בעיה של קשיחות מנטלית, זה לא עניין של כישרון ולא שום דבר אחר, אנחנו פשוט לא מצליחים להביא את עצמנו לחבר הופעות טובות ברציפות".