דני אבדיה ממשיך לקבל אהבה בוושינגטון. במהלך ההפסד אתמול (שני) נוצר עימות בין הישראלי לבין חברו לקבוצה דאוויס ברטאנס הלטבי, כשבין השניים נאלצו להפריד אנשי הקבוצה. הבוקר התקשורת בארצות הברית עסקה בעניין בהרחבה – ועמדה כמעט לחלוטין לצידו של הישראלי.

"התחושה היא שעכשיו הוא מבין כמה הוא טוב", נכתב ב-USA TODAY. "בשנה שעברה הוא שתק כשהוא לא קיבל כדורים מחבריו לקבוצה, עכשיו הוא כבר לא מוכן לקבל יחס כזה ואפשר להבין לחלוטין את הזעם שלו. טוב מאוד לראות את דני ככה. ברטאנס לא קולע באחוזים כאלה טובים שהוא יכול להתעלם מאבדיה".

דני אבדיה וושינגטון וויזארדס (צילום: רויטרס)
"התבגר". אבדיה | צילום: רויטרס

הבלוגר לואיס קין עמד גם הוא לצד הישראלי וכתב: "בתחושה שלי, דני לא עשה טעות מובהקת כש'הרס' את התרגיל. יכול להיות שמבחינת ברטאנס, שמתקשה מאוד השנה למרות שקיבל חוזה של 80 מיליון יורו, זה היה הקש ששבר את גב הגמל. בכל מקרה, נראה שאוהדי וושינגטון לוקחים את הצד של דני בסיפור הזה. הוא נמצא במגמת התקדמות ולעומתו ברטאנס בכושר רע".

 מאמן הקבוצה, ווס אנסלד ג'וניור, אומנם לא אמר לחלוטין כי הוא מצדד באבדיה, אך רמז: "חשוב שנדע לשמור אחד על השני דרוכים. יש אחריות הדדית של שני הצדדים לעימות הזה, חשוב שנדע לבנות את מערכות היחסים שלנו. אני לא חושב שמדובר בבעיה של ממש עבור אף אחד מהצדדים".

וושינגטון, שההפסד האחרון קטע לה רצף של שני ניצחונות, תנסה לחזור הלילה למסלול הניצחונות כשתתארח אצל מיאמי היט שמחזיקה במאזן 13:21 חיובי. אבדיה וחבריו ינסה לשמור על המאזן החיובי שלהם, שכרגע עומד על 16:17, ולהמשיך במאבק על הפלייאוף במזרח.