(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
דוברת, רוצה לעזוב את ראשל
דוברת, רוצה לעזוב את ראשל"צ (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הסגל הישראלי של הפועל ירושלים נחשב בעיני רבים ללא אטרקטיבי במיוחד, אך אם התכנית הגדולה של האדומים הייתה יוצאת אל הפועל, ייתכן שהיינו עדים לרעידת אדמה של ממש בכדורסל הישראלי. לערוץ הספורט נודע כי ירושלים הגישה בתחילת הקיץ הצעה לרכוש את נועם דוברת ממכבי ראשל"צ בסכום חסר תקדים בענף בארץ - כ-2 מיליון ש"ח, אך הקבוצה מעיר היין סירבה בתוקף, זאת למרות בקשתו המפורשת של דוברת לעזוב.

המגעים התרחשו תחת מעטה של חשאיות כבר בתחילת הקיץ. ירושלים ביקשה לנהל מו"מ עם דוברת, אך כמובן הייתה חייבת לקבל את הסכמתה של קבוצתו. יש לציין כי המצב החוזי של דוברת היה נתון לפרשנות, ולא מצוין בו אף סעיף שמסדיר באילו תנאים דוברת יכול להשתרר לקבוצה אחרת. ולמרות זאת, ירושלים התנהלה מול ראשל"צ כדי לקבל אישור לנהל מו"מ עם דוברת עצמו. במהלך השיחות הטילו הירושלמים פצצה, כשהציעו לשלם את סכום ה"ביי-אאוט" הגדול ביותר ששולם על כדורסלן ישראלי (שאינו עובר ל-NBA) - כ-2 מיליון ש"ח. רק לשם השוואה, הפועל תל אביב הסכימה לאחרונה למעברו של ים מדר לפרטיזן בלגרד תמורת 250 אלף דולר, פחות ממיליון ש"ח.

יו"ר מכבי ראשל"צ, יצחק פרי, השיב מיד בשלילה והזכיר בפני הירושלמים כי התחייב בפני אוהדי הקבוצה שלא לשחרר את דוברת לאף יריבה אחרת, בשום סכום, בשום תרחיש. בהמשך הדרך, דוברת עצמו נפגש עם פרי וביקש להשתחרר מהכתומים. דוברת הסביר כי העובדה שראשל"צ לא תשחק העונה באירופה עלולה לפגוע בהתקדמות שלו. הוריו של דוברת נטלו גם הם חלק במאמצי השכנוע והסבירו להנהלה כי אם החשיפה וההתקדמות של השחקן המבטיח ייעצרו, גם הקבוצה תפסיד מההחלטה שלא לשחררו. ואולם, פרי נותר בסירובו והעסקה לא יצאה אל הפועל.

בירושלים התאכזבו מאוד מההחלטה, שכן התכנית המקורית של האדומים הייתה להנחית בארנה גם את דוברת וגם את יובל זוסמן, אך האחרון הסכים להצעת אלבה ברלין וכאמור הצעת הענק על דוברת לא התקבלה. בראשל"צ סימנו וי גדול על אותה הבטחה מתחילת הקיץ, ויקוו להזדמנות כלכלית גדולה עוד יותר על דוברת בהמשך הדרך.

בעניין אחר, הפועל ירושלים הודיעה היום רשמית על צירופו של שגיב דוד לסגל. השחקן, שהתאמן עם הקבוצה, חתם על חוזה לעונה אחת.