ביוזמת שר הספורט חילי טרופר יוקצו מעל 30 מיליון שקלים לאירוח תחרויות בינלאומיות בספורט – מדובר בסכום כפול לפחות מהסכום שהוקצה למטרה זו בשנים האחרונות. טרופר רואה בדבר חשיבות עליונה גם ברמה הספורטיבית והמקצועית, אך גם מבחינת יצירת אפשרויות תעסוקה חדשות בתום תקופת החל"ת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכוונת טרופר להבהיר לכל איגוד בינלאומי כי כסף לא יהווה בעיה באירוח כל טורניר או אליפות. בנוסף, העובדה כי ישראל היא מהמדינות המתקדמות בעולם במאבק בקורונה ומהמדינות המחוסנות בעולם ביחס לאוכלוסיה – יגרמו להרבה איגודים להעדיף את ישראל על פני מדינות אחרות.

חילי טרופר (צילום: Hadas ParushFlash90)
סכום כפול משנים קודמות. טרופר | צילום: Hadas ParushFlash90

ברמה הספורטיבית, אירוח תחרות גדולה, כמו הגראנד סלאם בג'ודו למשל, יכול להביא להישגים לספורטאים עצמם. ברמה הכלכלית, אירוח תחרויות בינלאומיות יכולה ליצור אפשרויות תעסוקה רבות בתחום האירוח, הסעדה, תחבורה, פרסום ועוד.

מקורבים לשר הספורט חילי טרופר מבהירים כי הוא רואה חשיבות עליונה למהלך והמטרה הראשונה היא להצליח להביא לארץ את שלב הפיינל 8 של ליגת האלופות – בו משתתפת הפועל חולון לראשונה בהיסטוריה. מי שתהנה מאירוח טורניר לראשונה היא עירוני נס ציונה, שתארח בהיכל מנורה בתל אביב את שלה הפיינל 4 של היורופקאפ.