בימים אלה, המורשת של אגדת ה-NBA מייקל ג'ורדן זוכה מחדש לעניין שיא בעקבות שידור הסדרה התיעודית של נטפליקס "הריקוד האחרון", שחוזרת לאליפות האחרונה של ג'ורדן ושיקאגו בולס ב-1998. בעקבות הסדרה, רבים מהאוהדים ופרשני הספורט החלו להשוות בין כוכב ה-NBA הנוכחי, לברון ג'יימס, לבין אגדת העבר שזכה לכינוי "אייר ג'ורדן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דייוויד בלאט אמנם אימן את הכדורסלן הגדול בעולם בדור האחרון, לברון ג'יימס, במשך עונה וחצי בקליבלנד. השניים היו קרובים להביא לקליבלנד את אליפות ה-NBA (לברון הצליח כעבור שנה, לאחר פיטוריו של בלאט), ובאותה התקופה המאמן הישראלי-אמריקאי הרעיף אינספור שבחים ומחמאות לכוכב שלו.

לברון ג'יימס בגמר ה-NBA משחק מס' 2
לברון ג'יימס במדי קליבלנד | צילום: Ezra Shaw, GettyImages IL

אלא שבשאלה מי גדול יותר, לברון או מייקל ג'ורדן, לבלאט אין שום ספק, ושימו לב גם למלים שבהן הוא בחר כדי לנמק את בחירתו: "מייקל או לברון? נכון לעכשיו, מייקל! בגלל שהוא לקח את האליפויות שהוא לקח, והוא עשה את זה הכל במקום אחד, ובלי יותר מדי התרכזות ב'אני', אלא יותר ב'אנחנו'".

בהשוואה של מספר האליפויות שזכה כל שחקן, הנתונים כרגע עומדים לצד ג'ורדן שזכה בשש אליפויות במהלך הקריירה, ואילו לברון ג'יימס בינתיים הוביל את קבוצותיו לשלוש בלבד.

מערכת היחסים של בלאט ולברון ידעה עליות ומורדות, ולאחר פיטוריו המפתיעים של בלאט, חודשים ספורים אחרי שהוביל את קליבלנד לזכייה באליפות המזרח, הסברה הרווחת הייתה שהכוכב הגדול שחזר לעיר הוא זה שעומד מאחורי ההחלטה לפטר את המאמן.

מייקל ג'ורדן, 2020
מייקל ג'ורדן, מתוך הסדרה "הריקוד האחרון" | צילום: Netflix

"אין ספק שמבחינת היכולת ומבחינת הכישרון ומבחינת ההשפעה הם שניים שהם ברמה של חמשת השחקנים הגדולים אי פעם", הוסיף בלאט.

הסדרה "הריקוד האחרון" בנטפליקס נמצאת בצמרת רשימת הצפיות גם בישראל. אוהדי ספורט מוצאים בה תחליף להיעדר המשחקים בימי קורונה, וכנראה גם צופים אחרים שלומדים על אגדת הכדורסל.