לראשונה בהיסטוריה: בשיחת ועידה מיוחדת שהתקיימה היום (שני) בהשתתפות כל 11 בעלי הקבוצות עם רישיון A ביורוליג (כולל מכבי תל אביב), הוחלט באופן סופי על ביטולה של עונת היורוליג 2019/20 - ללא אלופה. לפי הדיווחים, ההצבעה הייתה 0:11 נגד החזרה, כלומר, מכבי הצביעה נגד - למרות שהיא נאבקה עם המנהלת על מתווה הליגה המקומית שיתאים ליורוליג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הישיבה, ראשי קבוצת מאיורקה הציעו לארח טורניר סוף עונה מיוחד בחודש יולי, בהשתתפות 8 הקבוצות הראשונות בטבלה.

נציגי השחקנים בקבוצות העבירו מסרים כי הם לא מעוניינים לחזור למפעל האירופי בשלב הזה. גם אם ייערך טורניר בין 8 הקבוצות המובילות את הטבלה כרגע במיקום אחד, מדובר בטיסות, בידודים והתכנסות שיכולה לגרום ללא מעט מקרי הדבקה חדשים - אם שחקן או איש צוות אחד יהיה חולה. מקורב לאחד השחקנים בספרד אמר: "כשהם מדברים על זה בינם לבין עצמם, השחקנים לא רוצים לחזור לפרקט בשלב הזה, עם כל הסיכונים שיש".

עניין נוסף הוא העובדה שלא מעט קבוצות באירופה כבר שיחררו שחקנים ויהיה קשה להחזיר אותם. הקבוצות טוענות שבכל מקרה לא יינתן מספיק זמן כדי להחזיר את השחקנים ולחזור לכושר משחק ראוי. גורמים בתוך היורוליג אומרים שמאחורי הקלעים עדיין מתקיימות שיחות שיכולות להשפיע על ההצבעה וייתכן שיהיו עוד התפחויות לפניה.