עומרי כספי, עדיין הגבוה מכולם, כבר שבר את התקרה והיה הישראלי הראשון ששיחק ב-NBA. עכשיו, הוא חזר למועדון שבו גדל. גם דני אבדיה שהיום משחק במכבי תל אביב ובשנה הבאה כבר בליגה שמעבר לאוקיינוס האטלנטי, NBA. השלישי הוא יובל זוסמן, שחתם על חוזה חדש, ועשוי להפוך לפנים החדשות של מכבי. ביחד, הם הפכו את מכבי תל אביב העונה להכי ישראלית שהייתה מזה תקופה ארוכה, וגם המגובשת ביותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את העונה האחרונה של מכבי ת"א עומרי כספי פתח מצוין, אך מאז בילה כמה שבועות בחוץ בגלל כאבי ברכיים, וצפוי להיעדר עוד חודש לפחות. גם כשהוא פצוע, הוא בתפקיד החונך של שני הצעירים שהיו ילדים כשהוא כבר שיחק נגד קובי ולברון, ועוד קודם במכבי. "זאת הפעם הראשונה בקריירה שלי שיש לי את האפשרות לנצל קצת מהניסיון שלי לדור שיוביל, בעזרת השם, את העתיד של הכדורסל הישראלי", הוא אומר.

"כיף שיש לך מישהו שכבר עבר את הדברים האלה, שמדבר עברית, עם קריירה מפוארת", סיפר דני אבדיה. "אמנם אני ויובל זוסמן עשור מתחתיו אבל הוא מתייחס אלינו בכבוד". כספי צחק על פערי הגילאים: "הם מסתלבטים עליי כל הזמן. יושבים אחרי משחקים ומסתלבטים עליי, הפכתי להיות הפיל בחדר".

יובל זוסמן, כמו אבדיה, היה כוכב נבחרת העתודה של ישראל. השנה הוא התחזק - והפך לנכס גם ביורוליג. כך, אחרי כמה שנים ללא הצלחה, במכבי יכולים ליהנות מהפירות של האקדמיה לנוער. "אני קיבלתי שם מעטפת מושלמת. מגורים, אוכל, דאגו שאקום להתאמן לפני בית הספר".

דני אבדיה מתקשה עדיין להתבלט ביורוליג, אבל פוטנציאל וכישרון בהחלט יש לו, וזה מה שהאמריקנים מחפשים. בשנה הבאה הוא בNBA, והסקאוטים באים לראות אותו משחק לעיתים תכופות. "אין ספק שדני שחקן  NBA והוא כישרון מאוד גדול", אמר כספי. "נחשב על-חלל".