שחר צוברי ידע שגם אם זה ייקח עוד שנה, את הכרטיס שלו לאולימפיאדת טוקיו הוא כבר הבטיח - אך הוא טעה. איגוד השייט קבע אתמול (שלישי) כי בעקבות דחיית האולימפיאדה בשנה עקב הקורונה, צוברי, שכבר ייצג את ישראל ב-3 אולימפיאדות, יצטרף להתמודד שוב על הכרטיס הבודד לגברים. על הכרטיס הוא יתמודד מול הגולשים הצעירים בנבחרת, שאותם כבר ניצח בתחרות המקורית, לאחר שזכה במקום הרביעי באליפות העולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"דווקא כשאני הכי עטור, עם הכי הרבה ניסיון, עם הכי הרבה 'סיי', אני מוריד את הראש ועושה מה שצריך, ומוכיח לכולם שאני עדיין הכי טוב, ובמקום להאמין בי וראות איך אפשר לשדרג את המקום הרביעי הזה, אני מרגיש הבעת אי אמון כזאת", אמר שחר.

מהצד השני, באיגוד קיבלו את העמדה של מאמן הנבחרת המוערך גור שטיינברג, שטען שאין ברירה אלא לחדש את המאבק, שעשוי להסתיים ממש בסמיכות למועד החדש של האולימפיאדה, בקיץ 2021.

"כדי ששחר, גם לאחר הדחייה של האולימפיאדה, יהיה מועמד חזק עוד שנה, הוא עדיין יצטרך לעמוד בלחצים, הוא צריך להיות תחרותי, לא צריך לפחד, לא צריך לדאוג לו ולא צריך לרחם עליו", אמר גור. עוד הוסיף המאמן: "מבחינת ההגינות, אני מרגיש מאוד שלם עם עצמי, העולם השתנה, קורונה הזאת לא אני בחרתי בה. אנחנו מתאימים, האולימפיאדה נדחתה בשנה, אז התוכנית המקצועית צריכה להידחות בשנה".

בתגובה לעמדתו של גור אמר צוברי: "אני לא מצפה מגור לשום דבר, אני יודע בדיוק מי הבנאדם, אני יודע איך הוא מתנהל". עוד הוסיף: "במקום שהמאמן יכיל אותי אני צריך להכיל את המאמן. זו לא הדרך שאני הייתי רוצה ללכת, אבל כשאני אהיה מאמן - אני מאמין שאני אעשה את הדברים אחרת".

כעת צוברי נחוש לצאת לקרב המחודש, בגיל 33, עם תינוקת בבית - הוא בטוח ששוב ישיג את הכרטיס למשחקים האולימפיים. "ההחלטה כהחלטה, אם אני אוהב אותה או לא אוהב אותה, אני אעשה מה שצריך וזה חלק מהיותי ספורטאי, אני אעשה מה שצריך כדי לנצח שוב".