גאווה ישראלית: הג'ודאי הישראלי שגיא מוקי זכה במדליית זהב באליפות העולם בג'ודו שנערכת בטוקיו לאחר שניצח את מתיאס קאסה מבלגיה. זו הפעם הראשונה שבה ג'ודאי ישראלי זוכה במדליית זהב באליפות העולם בהישג שמהווה שיא בקריירה הספורטיבית הענפה של מוקי, שפרץ בבכי לאחר הניצחון ההיסטורי.

מוקי ניצח ארבעה מחמשת הקרבות האחרונים שלו מול מתיאס קאסה הבלגי, יריבו בגמר: דקה ו-26 שניות לסיום, השיג מוקי את הוואזרי הראשון שלו וחמש שניות בלבד לאחר מכן ביצע וואזרי נוסף - שזיכה אותו באיפון ובמדליית הזהב הנכספת.

מוקי עלה לגמר האליפות לאחר שגבר על יריבו המצרי, שסרב ללחוץ את ידו בסוף ההתמדדות ולאחר שהנציג האירני סרב להתמודד מולו: שעה קלה לפני הניצחון, התמודד מוקי בחצי הגמר מול עבר עבדלאל המצרי, שמדורג 31 בעולם, והושיט יד לעברו, אלא שהמצרי, כנראה מחשש לביקורת בארצו, התעלם ממנו. מוקי ניצח אותו בזכות ווזארי והצליח לשמור על הניקוד עד סוף הקרב, והעפיל לגמר האליפות לראשונה בהישג שמהווה שיא קריירה.

ברבע הגמר ניצח מוקי באיפון את שרופידין בולטאבואב מאוזבקיסטן והטיל אותו למזרן תוך 25 שניות, ולפני זה הוא גבר על ולדימיר זולואב מקירגיסטן.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם מוקי בשיחת וידאו ובירך אותו על הזכייה. "שגיא כל הכבוד. הבאת כבוד ענק למדינת ישראל", אמר נתניהו. "ביססת את מה שאני אומר כל הזמן - בזכות אנשים מוכשרים כמוך אנחנו הפכנו את ישראל למעצמת ג'ודו. אז כל הכבוד לכם, באמת יוצא מן הכלל, תבוא עם המדליה למשרד ראש המשלה. כל הכבוד". 

מוקי ענה לראש הממשלה: "אני אבוא אני אבוא. תודה רבה, חייב להגיד לך שלייצג את ישראל זו זכות. הגיעו לפה המון ישראלים. לייצג את ישראל זה אחד הדברים  שנותנים לי הכי הרבה מוטיבציה אז אני כל כך שמח להיות חלק מהמדינה הזאת".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום