אמש, ממש לקראת חצות, מדינת ישראל הוכתה בתדהמה. לראשונה בהיסטוריה המאמן הלאומי לא גנב את הדעת אחרי עוד הפסד.

נכון, היה משחק והיו בו גם לא מעט שערים ודרמות, אבל ללא ספק מה שניקח מהמשחק הזה, יודעים מה, אולי אפילו מהקמפיין הזה, זה את נאום ה"It's not funny anymore, של אנדי הרצוג המאמן האוסטרי.

"אנחנו כל הזמן אומרים 'זה היה טוב', 'זה היה טוב', וסופגים 3 שערים, אנחנו לא מקצוענים מספיק", צעק אנדי הרצוג על נדב יעקובי ההמום וסיכם אולי את כל מהות הכדורגל הישראלי היום. "אנחנו כל זמן מדברים על העפלה (לטורנירים גדולים), ואנחנו מבצעים טעויות. זה בלתי אפשרי, אני מצטער". חמוד, אפילו שהוא כועס הוא מנומס. 

נכון, אתמול היה אחד מהמשחקים הכיפים ביותר של הנבחרת שזכורים לי מהשנים האחרונות, אבל די, מיצינו את זה כבר. אנחנו הגענו לשלב שאנחנו רוצים תוצאות, ובצדק. יש לנו את הכסף, יש לנו את התנאים ויש לנו גם את המאמן הנכון, אז למה זה לא עובד? חוסר מקצוענות ברגעי ההכרעה של הגורמים הישראלים.

אני יכול רק לשער שעשרות אלפי אוהדי הנבחרת אתמול פשוט הנהנו בראש כמוני, וצעקו על המסך "כן!" כששמעו את הרצוג. סוף סוף מישהו בא ואומר את האמת בפרצוף, ולא רק ששם מראה לכדורגל הישראלי, אלא מעלה את זה לייב בפייסבוק של ביבי. גם מי שלא תמך בו עד עכשיו, אתמול פשוט נפל בקסמיו, היו לא מעט פרשנים ואוהדים שדרשו הארכת חוזה. ובצדק. 

גם אם הכדורגל של הנבחרת כרגע לא מושלם (והוא לא קרוב לזה), משהו באווירה של האוסטרי עובד. לפחות לאוהדים. הרצוג הראה אתמול את מה שכולנו, אוהדי הכדורגל הישראלי, יודעים כבר שנים, אנחנו צריכים להפסיק להסתפק במועט, אלא פשוט להיות מקצוענים. ואם זה אומר לתת גב לצוות זר, אז זה מה שצריך לעשות. תנו להרצוג הארכת חוזה, זה מגיע לנו.