שלושה ימים בלבד נותרו לחתונה המלכותית. המרוץ לכנסיית ווסטמיניסטר שבה ייערך הטקס החגיגי בבוקר יום שישי, בשעה 11:00, כבר בעיצומו, ויותר מ-500 מיליון בני אדם בכל רחבי העולם צפויים להיצמד למסכים ולצפות בטקס המלכותי - גם כאן בחדשות 2 באינטרנט במסגרת יום שידורים מיוחד.

ייאמר לזכותם של בני הזוג המלכותי כי הם מעדיפים לשמור על רוב הפרטים של החתונה ושל סיפור האהבה שלהם בסוד, אולם בכך הם למעשה משאירים לבריטים במה להתעסק - בהימורים לקראת החתונה. לצד הציפייה הגדולה לאירוע, תעשייה שלמה של הימורים התפתחה בפאבים ברחבי בריטניה, ובה מאות אלפי בני אדם מהמרים על אירועים שיתרחשו בטקס ועל עתידה של מערכת היחסים בין בני הזוג.

על מה מהמרים ההמונים?

מה הסיכוי שקייט תברח לוויליאם באמצע הטקס מול עיניה של המלכה אליזבת? התשובה הנפוצה היא שקיים סיכוי של 1 ל-100 שהסיטואציה הזו תתממש.

מה הסיכוי שרכב הרולס רויס שצפוי להסיע את קייט לכנסייה יתקלקל ? המהמרים קבעו שקיים יחס של 1 ל-66 שתתרחש תקלה.

מה הסיכוי שהנסיך פיליפ,  בעלה של המלכה אליזבת', יירדם במהלך הטקס? רבים ענו שקיים סיכוי גבוה מאוד שהסברה תתממש.

איפה יבלה הזוג את ירח הדבש? המהמרים סבורים שהשניים ייסעו לווילס, ששם ממוקם אחד האתרים האהובים על הנסיך וויליאם עוד מהימים שהיה מטייל כילד עם אמו הנסיכה דיאנה, זאת למרות דיווחים מהשבועות האחרונים על כך שבני הזוג ייסעו לנפוש דווקא בירדן.

והשאלה המעניינת ביותר שהעלו המהמרים- מה הסיכוי שהזוג הטרי שנפרד כבר בעבר פעם אחת, יתגרשו במהלך 10 השנים הראשונות של נישואיהם? התשובה לשאלה המסעירה הזו היא שקיים סיכוי של 1 ל-8.

במרכזי הקניות רוכבים על גל החתונה

בינתיים, במרכזי הקניות ברחבי הממלכה הבריטית רוכבים במרץ על גל החתונה. החנויות משווקות בגדים, דגלים, פריטי הלבשה תחתונה ואפילו קונדומים המעוטרים בפניהם המחייכים של הזוג המלכותי.

ביום החתונה עצמו יתייצבו בני הזוג במנזר העתיק מול 1900 מוזמנים בני מזל, חברי המשפחה ומנהיגי מדינות העולם. כמות הידוענים ברשימה היא יחסית קטנה. בין המוזמנים ניתן למצוא את הזמר אלטון ג'ון, דייויד ורעייתו ויקטוריה בקהאם, וגם השחקן רואן אטקינסון, חבר קרוב של הנסיך צ'ארלס. מי שבולטים בהיעדרם מהרשימה הם נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

בלונדון ערוכים להתרעות על פיגועי טרור

הארכיבישוף של העיר קנטברי, רוואן וויליאמס, צפוי לנהל את הטקס ההיסטורי. הנסיך הארי יעמוד לצד אחיו הבכור וויליאם, ולצידה של קייט תעמוד אחותה פיליפה. בתום הטקס, יחלוף הזוג שזה עתה נישא ברחבי העיר לונדון, בשיירה של חמש כרכרות, וינופף להמונים סביב ארמון בקינגהם. בשדרה המלכותית בבירה, כוחות בטחון רבים נערכים להגן על בני הזוג ועל בני משפחת המלוכה מפני פעולות טרור ומארגונים שינסו לנצל את הבמה ולתפוס את תשומת לב ההמון.

בני הזוג פרסמו את המתנות החביבות עליהם באתר אינטרנט שהוקם במיוחד לאירוע הנוצץ, אשר מרכז את רשימת המתנות לקראת הטקס. לגבי ירח הדבש, הזוג עדיין לא פרסם לאן הוא מתכוון לנסוע על אף השמועות כי בכוונתם לטייל בירדן. עם זאת, הטיול היחיד שמתוכנן כבר מעכשיו לנסיך המאורס הוא ביקור מלכותי בקנדה.

אם ההזמנה לחתונה לא הגיעה לתיבת הדואר שלכם עדיין , אתם מוזמנים כמונו וכמו עוד מיליונים ברחבי העולם ללוות את חתונת המאה, כאן בחדשות 2 באינטרנט .

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק