כבר מזמן לא רק "ספייס גירל" (צילום: רויטרס)
דיוויד וויקטוריה בקהאם | צילום: רויטרס

ב-1997 נהרגה הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים. באותה השנה, הכיר הכדורגלן דיוויד בקהאם את ויקטוריה אדמס, מי שהייתה מוכרת אז יותר בכינוי "פוש ספייס" מלהקת ה"ספייס גירלז", ותהפוך שנתיים אחר כך לבחירת לבו. היום הגיעו השניים, יחד עם ידוענים רבים אחרים, לחגוג עם משפחת המלוכה הבריטית את נישואי הנסיך וויליאם עם קייט מידלטון.

אלטון ג'ון ובן זוגו (צילום: רויטרס)
אלטון ג'ון ובן זוגו | צילום: רויטרס

באירוע המלכותי בלטה גם נוכחותו של הזמר אלטון ג'ון. הוא הגיע עם בן זוגו לכנסיית ווסטמינסטר, כ-14 שנה אחרי שניגן באותו המקום – בנסיבות שונות לגמרי - את הגרסה המיוחדת שכתב לשירו "נר ברוח". ההופעה אז נערכה במסגרת הלווייתה של אמו של וויליאם, דיאנה.

דיויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה מגיע לחתונה המלכותי (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה דיוויד קמרון | צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הגיע גם הוא לכנסיית ווסטמינסטר. נשמר לו מקום כבוד בגוש השורות השלישי, לצד שרים, מחוקקים, חברי בית הלורדים, אנשי דת ואישים בצבא הממלכה. סמוך מאוד לאח"מים התמקמו חבריהם של הנסיך ובחירת לבו וכן מוזמניו של האב המאושר, הנסיך צ'רלס, בחתונת בנו המרגשת.

ג'יימס מידלטון, אחיה של קייט (צילום: AP)
ג'יימס מידלטון, אחיה של קייט | צילום: AP

רגע לפני שההתרגשות הגיעה לשיאה, הגיע (בתמונה) אחיה של בחירת לבו של נסיך אנגליה, ג'יימס מידלטון, לכנסיית ווסטמינסטר. אליו התלוותה אמה של קייט, קרול מידלטון, אחרי שבני המשפחה העבירו את הלילה במלון היוקרה "גורינג" בבירה הבריטית. מאוחר יותר, כשהחל טקס הנישואים, קרא האח קטעים מהברית החדשה.

ההמונים מחוץ לכנסייה, הבוקר (צילום: איתי פיליבה, חדשות 2)
ההמונים מחוץ לכנסייה, הבוקר | צילום: איתי פיליבה, חדשות 2

בזמן שבתוככי בכנסייה נערך הטקס המלכותי, עמדו מחוץ לה ובסביבותיה המוני בריטים ומעריצים נלהבים מכל רחבי העולם בציפייה לקלוט אולי לשבריר שנייה בעיניהם את מי מבין בני האצולה האנגלית ביום חגה. לצדם התפרשו אלפי שוטרים וצלפים שעמדו על גגות הבניינים בלונדון, כדי לסכל כל ניסיון לקלקל את החגיגה. שעות לפני שהחל האירוע, נעצרו 20 פעילים אנרכיסטים בחשד שהתכוונו לשבש את תכניות היום.

כך זה נראה בחתונה (צילום: AP)
אהובת הנסיך בשמלת הכלולות, רגע לפני שניש | צילום: AP

אחרי שנסעה ברחובות לונדון ברכב רולס-רויס, נכנסה קייט מידלטון לכנסיית ווסטמינסטר. לצלילי מזמורים מספר תהילים, היא החלה לפסוע על השטחים האדום לבושה בשמלת תחרה שהכינה לה מעצבת העל שרה ברטון. מידלטון הופיעה עם מחשוף עמוק באופן יחסי וחבשה על הינומה שהידק על ראשה כתר. אחותה, שהלכה מאחוריה, החזיקה את שובל השמלה.

הנסיכות יוג'ין וביאטריס. גנבו את ההצגה? (צילום: רויטרס)
הנסיכות ביאטריס ויוג'ין | צילום: רויטרס

חלק מבני האצולה הבריטית שכיבדו את הזוג המלכותי בנוכחותן בטקס הנישואים היו הנסיכות ביאטריס ויוג'ין, בנותיה של הדוכסית שרה מיורק. הן הצליחו להפתיע את האורחים ואת העיתונאים הרבים בפתח כנסיית ווסטמינסטר עם כובעים לא שגרתיים שחבשו על ראשיהן.

המלכה אליזבת', היום בטקס
המלכה והסבתא המאושרת אליזבת' | צילום:

טקס הנישואים החל באופן רשמי עם בואה של חשובת האורחות - סבתו של חתן השמחה ומלכת אנגליה, אליזבת' השנייה.

קרול מידלטון. גם הנסיכה דיאנה הייתה אוהב (צילום: AP)
אהבה של אמא. אמה של קייט מידלטון | צילום: AP

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק