מצפים לילדה יפה כמו קרלה (צילום: AP)
לא מוזמנים. סרקוזי וברוני | צילום: AP

חתונה מלכותית, שערורייה עולמית: הבריטים מכנים את זה "התעלמות בקנה מידה היסטורי", אבל לזוג הנוצץ זה לא משנה - שני ראשי הממשלה הבריטים לשעבר גורדון בראון וטוני בלייר לא נכללו ברשימת המוזמנים לטקס המדובר. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר את החתונה במסגרת יום שידורים מיוחד החל מהשעה 9:00.

החתונה המלכותית בבריטניה - כל העדכונים

שרה פרגוסון הסוערת (צילום: AP)
פרגוסון? הדודה הבעייתית | צילום: AP

התקשורת הבריטית טוענת שמשפחת המלוכה לא מזמינה את צמד ראשי הממשלה ממפלגת ה"לייבור" הבריטית כנקמה על שנים של מאבקים בין שני המוסדות. על פי הניו יורק טיימס, ההסבר הרשמי הוא שהשניים לא הוזמנו כי אינם חלק מהמסדר של בית המלוכה שקיים עוד מאז המאה ה-14.

עם זאת, בחתונה של צ'רלס ודיאנה נכחו כמה ראשי ממשלה שלא היו במסדר ולכן, מעריכים בבריטניה, זו רק הסיבה הרשמית, אך לא האמיתית. על פי צהובוני האי הבריטי, הנסיך וויליאם עדיין כועס על מדיניותו של בלייר אחרי מותה של אמו, ובראשה לחציו של בלייר על משפחת המלוכה שיגיבו באופן רשמי למותה של דיאנה.

הבריטים מרימים גבה

מדגמנים זוגיות? הזוג אובמה (צילום: חדשות 2)
לא ירקדו בחתונה הזו | צילום: חדשות 2

לא רק ראשי הממשלה חסכו מתנה. גם שרה פרגוסון לא הוזמנה לחגיגה. הדודה הבעייתית, גרושתו של הדוכס אנדרו, הספיקה להביך את כס המלוכה כמה פעמים בפרשות שונות ומשונות, וווליאם וקייט לא מתכוונים לקחת סיכון.

קייט מידלטון (צילום: חדשות 2)
לא חברה של הרבה אנשים | צילום: חדשות 2

הבאים בתור ברשימה הם נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי שיצטרכו לצפות בחתונה מהבית. הסיבה הרשמית להיעדר הזמנה עבורם היא מחיר האבטחה.

_OBJ

הארמון, על פי דובר המוסד, לא יכול לקחת על עצמו כזה פרוייקט יקר. כשדמויות כמו דייוויד בקהאם, בעלה לשעבר של מדונה גאי ריצ'י או אפילו הברמן בעיר הולדתה של קייט כן הוזמנו, בבריטניה מרימים גבה.

כך או כך, 1,900 בני אדם כן צפויים לחגוג מחר עם הזוג המלכותי את הרגע החשוב בחייהם. גם מי שכן הוזמנו מצליחים, לעיתים, להביך את בית המלוכה. נסיך בחריין, למשל, הוזמן וביטל את הגעתו לאחר שעורר ביקורת. גם שגריר סוריה במדינה שהוזמנה תחילה נאלץ לקבל ביטול לאחר גלי ביקורת דומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק