מארגני החתונה פרסמו כמעט כל פרט על החתונה המלכותית. המוזיקה, האוכל, הפרחים, הכל היה ידוע מראש, אבל המעצב של שמלת הכלה לא נחשף עד הרגע האחרון - הרגע של השמלה.

רק כשקייט יצאה אל הרולס רויס, בדרך לכנסיית ווסטמינסטר, הסוד נחשף. קייט, שהחליטה להתאפר בעצמה, בחרה בשמלה שעיצבה שרה ברטון, המעצבת הראשית של בית האופנה אלכסנדר מקווין - מעצב האופנה שהתאבד.

בווסטמינסטר נראתה במלוא הדרה שמלת הכלה - עבודת יד המערבת צבעי שנהב ולבן, ממשי, סאטן ותחרה, שובל של כשלושה מטרים וגם מחשוף עמוק למדי ושוליים שקופים. המומחים בבריטניה הריעו וטענו כי "קייט מצליחה לקיים את החוקים, ולעבור עליהם באותו הזמן, היא לובשת תחרה - מראה ולא מראה".

"זוהי שמלה הולמת ומודרנית", אמרה היום הסטייליסטית סנדרה רינגלר שהתארחה באולפן המיוחד של חדשות 2 לסיקור החתונה המלכותית. "יש בקייט משהו מאוד מודרני, אך היא מאוד צנועה".

אחותה של קייט, פיליפה או כפי שהיא מכונה - פיפה, הגיעה בשמלה לבנה חסרת שרוולים, חשופת כתפיים, וגם היא זכתה למחמאות.

דיאנה וצ'ארלס נישאים, 1981 (צילום: AP)
דיאנה וצ'ארלס נישאים, 1981 | צילום: AP

קייט הלכה לצידו של אביה לאורכה של הכנסייה, בחיוך נבוך ומרוגש, לקראת חייה המלכותיים החדשים, הבריטים לא יכלו שלא להיזער בתמונה דומה מאד משנת 1981. אז לבשה העלמה דיאנה ספנסר שמלה עם שובל ארוך מאד, הפכה לנסיכה והייתה לאהובת הממלכה הבריטית. עד שהגיעה הנסיכה קתרין.