נלחמים על כל קול - גם במפלגת העבודה: אהוד ברק הגיע אתמול למטה מפלגת העבודה בתל אביב כדי לבצע את עבודתו של אחרון פעילי השטח. שר הביטחון ויו"ר המפלגה הרים טלפונים לאנשים מרחבי הארץ, ובעיקר לכאלה שהוגדרו "מתלבטים", ונחשבים לאחד הסיכונים הגדולים של מפלגת העבודה, ולא רק, בבחירות הקרובות.

"הלו, רינה", אומר ברק לטלפון השחור, ולא האדום, שהתקינו לו במטה. "מדבר אהוד ברק. את מאמינה שזה אני? תזהי אותי לפי ה'סה סה סה'", מתבדח יו"ר העבודה עם המצביעה הפוטנציאלית.

"אני מדבר מהמטה שלנו", ממשיך ברק עם רינה, שלפחות מהצד הזה של הטלפון, לא נשמעת מתלהבת במיוחד. "מסרו לי שאת מתלבטת. רציתי לבקש שתשקלי בכל זאת להצביע בעדנו. אם תגידי לי מה המקום להתלבטות, אני אנסה להסביר".

"מותר לי לשאול למי את מעדיפה להצביע? לאיזו מפלגה?", לוחץ שר הביטחון על רינה, ולא ממש ברור איזו תשובה הוא קיבל. "שמונה שנים היו שם המועמדים האחרים לראשות הממשלה ולא קרה שום דבר. אנחנו באנו ועשינו שני דברים - רגיעה, וכשהבנו שזה לא עובד - נתנו מכה שהחמאס לא זוכר כמוה". ברק מסיים בנימה רכה יותר עם רינה: "תצביעי לפי הלב שלך - מה שהלב אומר".

החבר הטלפוני הבא הוא סרגיי, תושב חדרה. "הלו סרגיי, אתה מדבר עברית? מדבר אהוד ברק". ברק מפגין ידע ואומר "שר הביטחון", ברוסית. "רציתי לנסות לשכנע אותך להצביע בעד העבודה, 'ראבותה'" (עבודה, ברוסית). "סרגיי, אני מבקש את אמונך, זה טוב גם לישראלים דוברי הרוסית". 

עכשיו נותרה אצל ברק השאלה הפתוחה - האם הקשר האישי וההבדחויות הקטנות יביאו לו עוד כמה קולות ביום שלישי הקרוב.