צעיר בן 19 שהשתתף אתמול בהפגנה של תושבי נצרת נגד תמרור חדש שהוצב בעיר, חשוד שניסה לדרוס שוטרים במכוניתו במהלך המחאה. תיעוד האירוע הגיע לידי חדשות 2.

מספר ניידות משטרה הגיעו אתמול לנצרת, על מנת למנוע מעבר מכוניות לכביש בו שינתה מע"צ את התנועה. לדברי המשטרה, ניסה הצעיר לנסוע במעלה הכביש, כשהוא עובר תמרור אין כניסה חדש שהוצב במקום.

הצעיר האיץ - והתנגש בניידת משטרה. השוטרים התנפלו על הרכב, ותוך כדי ההשתלטות המשיך הנהג בנסיעתו, העביר לרוורס וכמעט גרם לדריסת השוטרים.

בתיעוד שצילם הכתב של אתר "בוקרא", נראה הרכב מסוג רנו מאיץ לעבד ניידת משטרה, מתנגש בה ולאחר מכן נשמעות צעקות והמולה. לאחר מכן נראים שוטרים המתנפלים על החשוד.

בעקבות המעצר התפתחה במקום מהומה, בסופה נעצרו 11 מפגינים שלטענת המשטרה יידו אבנים. אחד מהם הוא אותו בן 19, תושב נצרת, שחשוד בניסיון דריסת שוטרים.

מתנגדים לסגירת הכביש

ההפגנה כולה אירעה על רקע החלטה של מע"צ והמשטרה, לסגור נתיב בכביש שמחבר את שכונת בינאל בנצרת לציר המרכזי בין נצרת לשפרעם. לטענת מע"צ והמשטרה, הכביש גרם לפקקי ענק בכניסה לעיר נצרת.

רבים מתושבי העיר מתנגדים לסגירת הכביש בטענה כי זה יסגור אותם בתוך השכונה שלהם. לדבריהם, אין כבישים חלופיים מתאימים. תושב שכונת בינאל אמר לחדשות 2 כי "אי אפשר להשלים עם ההחלטה להציב את התמרור הזה, אשר יהפוך את הכביש מכביש של שני מסלולים לכביש של מסלול אחד. מדובר בשכונה ענקית וההחלטה לסגור את הכביש היא החלטה לגרור אותנו לתוך הגטו שלנו".

התושבים, עם זאת, הדגישו כי הם מתנגדים לניסיון הדריסה. "אנחנו סולדים מאלימות. מה שקרה, מבחינת ניסיון דריסת השוטר, לא קשור אלינו. אנו נמשיך להיאבק בדרכים החוקיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק