לאחר ששרי הממשלה אישרו את עסקת שליט, הגיעו כמה מהם למאהל המחאה כדי לפגוש אישית את הוריו של גלעד שליט ולברך אותם - על שובו הצפוי של בנם לאחר 5 שנים ארוכות בשבי חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום עשינו צעד גדול מאוד קדימה בדרך להחזרתו של גלעד", אמר שר הביטחון אהוד ברק. "אני רוצה לקוות שבימים הקרובים לא נעשה שגיאות ונוכל לברך כשגלעד יהיה בבית בידי הוריו".

לדבריו, "אנחנו לא רחוקים מבית ראש הממשלה. אני רוצה להגיד תודה לכל הצוות שעסק במשא ומתן ולמסור את הערכתי הרבה לראש הממשלה על גילוי מנהיגות, אומץ, כושר עמידה ואחריות בהובלת המהלך הזה שהביא להחלטת הממשלה".

"גלעד עדיין לא פה ואני מציע לכולם לשמור על קור רוח ואיפוק", אמר ברק. "אני מציע לכולם לא להתלהב עד שהוא יהיה בידיים של הוריו".

לנדאו התנגד: "תמריץ לרצח"

לאחר סיום ההצבעה שר הפנים אלי ישי, אשר נפגש מוקדם יותר היום עם הרב עובדיה יוסף יחד עם נועם שליט, אמר כי מדובר עסקה מאוד קשה ומורכבת אבל היא כמובן מאוד מתבקשת. "היה עדיף לגמור את זה היום כי אני לא יודע אם הייתה עסקה אחרת", הוסיף ישי.

השר עוזי לנדאו שהתנגד לעסקה אמר, "שלא יהיה ספק: רוב הציבור וכל אנשי הממשלה מתפללים לכך שגלעד שליט יבוא בריא ושלם הביתה. הדיון היה רציני, נוקב וענייני".

"גלעד שליט נחטף משום שבכל השנים היו רבים המחבלים ששוחררו ויצרו תמריץ לחטיפתו. ואתה יודע מול זה שאם כרגע בעקבות העסקה הזאת ישוחררו מחבלים רבים יש תמריץ עצום גם לרצח ישראלים וגם לחטיפות נוספות", הסביר לנדאו.