לאורך שידור הריאיון עם גלעד שליט בטלוויזיה המצרית, ניתן היה לקבל משפת הגוף שלו ומטון הדיבור רמזים על מצבו הנפשי, שהתלוו לתשובות שנתן.

כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד לאורך כל היום לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

מבחינה קוגניטיבית ניתן לראות שגלעד ענה לעניין. בנוסף, צריך להסתכל על שפת הגוף: הוא ישב כפוף והשפיל את המבט. ההליכה שלו היא קפואה קצת, דבר שמאוד טבעי לאדם שעובר מחדר סגור לתנועה, לדיבור ולשפע אנשים.

עוד מוקדם לדעת מה זה מעיד על מצבו הנפשי. נראה כי הוא בשוק מן המעבר והשינוי. גלעד לא יודע כעת שהוא רכושו של כל עם ישראל, ושהוא תוכר לכל אזרח מקטן ועד גדול. הוא צריך זמן להסתגל בהרבה תמיכה של המשפחה המצומצמת והקרובה שלו.

מדובר לא רק על התרחקות של התקשורת שתעזור, אלא גם מוכנות של הציבור לתת לו להתרגל לשינויים פיזיולוגיים של אור וחושך, ולדבר ללא פחד. לא ידוע אם גלעד סבל מאלימות או עינויים בשבי. מהתמונות ניתן לראות שהוא מתחיל להפשיר בתנועות הגוף שלו, משתחרר גופנית, מחייך קצת.

המרואיינת היא ד"ר רבקה תובל -משיח, מומחית לטראומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק