כל הפרטים על החזרתו של גלעד שליט הביתה

כשגלעד שליט יצא מבטן מסוק היסעור בדרך לפגישה הראשונה עם אבא ואמא, הציץ מאחוריו האיש שהוציא אותו מהבור של החמאס - דוד מידן.

במובנים רבים דוד מידן דומה מאוד לחייל אותו שחרר מהשבי - טיפוס מופנם, שתקן ויש שיאמרו אפילו נחבא אל הכלים. "הוא היה שונה מאחיו" חושף צחי מוסרי, בן דודו של דוד. "הוא היה יותר עם עצמו. מגיל מאוד צעיר ידענו שהוא עוסק בעניינים שלא לפרסום", הוסיף.

אבל מול המופנות הזו, התכונות של מידן יחד עם הרקע האישי שהביאו לקידומו לשורה של תפקידים בכירים במוסד, הם גם אלה שהפכו אותו לאיש הכי מתאים לתפור את עסקת שליט. "הוא משדר היום תחושה גדולה של הקלה" מספר אשל ארמוני, חברו של מידן מהמוסד. "הרגשה של הצלחה שכנראה לא הייתה מובנת מאליה".

ממצרים ועד ראש "תבל"

דוד מידן נולד במצריים בשנת 1955 בשם דוד מוסרי למשפחה בת חמישה ילדים. כשהיה בן שנה, פרצה מלחמת סיני שאחריה הפכו החיים במצרים לבלתי אפשריים עבור יהודים ומשפחת מוסרי המורחבת נמלטה לישראל בעקבות "מבצע קדש".
הוא גדל בשכונת הדר יוסף בתל אביב ושירת ביחידת 8200 של חיל המודיעין. משם המשיך למוסד ומילא תפקידים בכירים כשהאחרון ביניהם הוא ראש "תבל"-  האגף שאחראי לקשרים עם ארגוני ביון זרים. "עם מינויו של מאיר דגן לתפקיד ראש המוסד, קיבלה הקריירה של דוד מידן זינוק קדימה", מספר רונן ברגמן, פרשן ביטחוני ומחבר הספר "מדינת ישראל תעשה הכל".

ראש המוסד הבא?

גם עכשיו, כשהפך לאחד האנשים המוערכים במדינה, את חייו הפרטיים הוא השאיר בין הצללים כיאה לאיש ביון. הוא גר במרכז ונשוי לדפנה, החברה הראשונה שלו, ולזוג שתי בנות שאחת מהן התחתנה לאחרונה. המשפחה התגוררה במשך כמה שנים בחו"ל במסגרת עבודתו של האב.

כיום, הוא חוזר אל בין הצללים, המקום בו הוא מרגיש הכי בטוח, משם ימשיך אולי לתפקיד שאליו סומן כבר לפני שנים: "הוא נמצא בוודאי בעמדה מאוד טובה מול ראש הממשלה שהוא זה שמחליט בסופו של דבר כל מה שקורה במוסד, והכל פתוח" מסכם רונן ברגמן.

אז מי הוא בעצם דוד מידן? בואו לדבר על זה בפייסבוק של אנשים