הפוליטיקאי המצרי, מוחמד אל בראדעי בן ה-68, עזב את ביתו בווינה ונסע למצרים על מנת להצטרף למחאה נגד הממשל. בראדעי, שכיהן כראש הסוכנות לאנרגיה אטומית, נחת בקהיר במטרה לעזור להפיל את הממשל. הוא הצהיר כי הוא שאב השראה מההפיכה בתוניסיה והציע עצמו לתפקיד הנשיא הזמני.

עם זאת, הצהיר אל בראדעי כי אין בכוונתו לצאת לרחובות ולהוביל את ההמונים, אלא לקחת את המושכות בפן הפוליטי של המהלך. אל בראדעי ציין כי הוא מוכן להיות הנשיא הזמני של מצרים במידה ויתבקש לעשות כן על ידי מובילי המחאה.

בראיון לרשת "אל ערביה", הוא הוסיף כי זמנו של מובארק קצוב ויש להחליפו. "הוא שירת נאמנה את העם 30 שנה", אמר  על מובארק, "ועכשיו זמנו לפנות את הכיסא ולהצהיר כי אין בכוונתו להתמודד לכהונה נוספת".

מוחמד אל בראדעי. ארכיון (צילום: רויטרס)
מוחמד אל בראדעי. ארכיון | צילום: רויטרס

"ההמונים שברו את 'תרבות הפחד' שהוטמעה בהם", אמר אל בראדעי. "ברגע שמחסום זה נפרץ, אין דרך חזרה, אנו נהיה עדים לשינוי בקרוב", הוסיף. למרות זאת, רבים מהמפגינים חשים כי היעדרותו הממושכת של אל בראדעי מהמדינה הופכת אותו למועמד לא ראוי להנהיג את המאבק פוליטית.

מתח לקראת תפילות יום השישי

ההפגנות במצרים נמשכות זה היום השלישי והמדינה נמצאת במתח לקראת תפילות יום השישי שנערכות מחר. בנוסף, תנועת "האחים המוסלמים" הודיעה שתצטרף מחר למחאה ברחוב, מיד לאחר התפילה. ארגונים רבים מארגנים "יום זעם" נוסף מחר, באמצעות פייסבוק.

במקביל, עימותים קשים נרשמו היום בסואץ, שם שורר מצור בפועל, שהופעל על ידי כוחות הביטחון אחרי הפגנות סוערות שנערכו שם. על פי דיווח של הסוכנות הערבית לזכויות אדם, תנועה אל העיר וממנה נחסמה ואפילו מאנשי תקשורת נמנעה הכניסה.

המצור בעיר הוטל לאחר שביום שלישי האחרון, הוצתו בית העירייה ומפקדת המשטרה המקומית, במחאה על הריגתם של שני מפגינים לא חמושים על ידי כוחות הביטחון. בנוסף, מושל העיר הוסר ממקומו על ידי הממשלה, מסיבה לא ברורה. המפגינים דורשים ששני העניינים ייחקרו.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק