כשלושה שבועות לאחר שעזב מובארק את קהיר ופרש מתפקידו, התחדשו הערב המהומות בקהיר. מדובר הפעם בהתקוטטות של כמה מאות מפגינים שמעוניינים להמשיך במחאתם מול אלה שטוענים שיש להפסיק.

מהפכה במצרים: סיקור מיוחד

מאז המהפכה במצרים, ישנם אזרחים שמקיימים שביתת שבת בכיכר השחרור בעיר, כיכר תחריר, בדרישה להעמיד לדין את ראשי משטרת הביטחון המצרית הידועה לשמצה, "המבאחיס".

הערב התעמתו המפגינים כאמור עם אזרחים אחרים, שטוענים כי הגיע הזמן לשים קץ להפגנות ולתת לממשל האזרחי החדש לתפקד, כל זאת כאשר הצבא כדרכו - נמנע מלהתערב. מה שמסייע למהומות הללו זו העבודה שבמצרים יש כעת שיתוק מלא של מנגנוני הפנים והמשטרה הכחולה.

בינתיים בלוב: נמשכים הקרבות בין כוחות קדאפי למורדים

העיר א-זאוויה הפכה בימים האחרונים לשדה קרב של ממש בעקבות העימותים העזים בין אנשיו של שליט לוב מועמר קדאפי לבין המורדים.

כתבת רשת Sky הבריטית אלכס קרופורד ליוותה בימים הקשים הללו את המתנגדים לשלטון קדאפי . היא ראתה את המסגדים שהפכו לבתי חולים ולחדרי מיון ושמעה כיצד הם מתחננים לסיוע בדחיפות מהעולם.

על פי הדיווחים היום, תקף צבא לוב את העיר על ידי טנקים בסיוע ירי צלפים. בעקבות האירועים נסגר בית הזיקוק המקומי.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

קדאפי עצמו הזהיר אתמול בריאיון לטלוויזיה הטורקית כי חוסר היציבות בלוב עלול להתפשט למקומות נוספים בעולם - ובכלל זה לישראל. 

"ההשתלטות של ארגון אל-קעידה על לוב תגרום לכאוס בכל מדינות האזור עד ישראל", הזהיר קדאפי. מוקדם יותר טען שליט לוב: "עבורם (המורדים) - כולם הם האויבים. הם לא יודעים דבר חוץ משפת ההרג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק