הטלוויזה המצרית פרסמה הערב כי הנשיא לשעבר חוסני מובארק עבר אירוע לב. על פי ההודעה הרשמית מובארק בן ה-82 לקה בלבו לאחר חקירה ממושכת על ידי התובע הכללי במדינה. מבית החולים נמסר כי מצבו "די יציב - פחות או יותר".

עשרות מפגינים התגודדו מחוץ לבית החולים בשארם א-שייח בו מאושפז הנשיא לשעבר בטיפול נמרץ, כשהם נושאים שלטים עם הכיתוב "כאן נמצא הקצב". כלי התקשורת במקום מדווחים כי פרצו עימותים בין המפגינים לתומכיו של מובארק שהגיעו למקום.

גורמי ביטחון במדינה סיפרו כי המנהיג שאיבד את כיסאו הובהל לבית החולים תחת אבטחה משטרתית כבדה. לטענת הרופאים במקום הוא ירד מהרכב שלו בכוחות עצמו ונלקח ישירות לסוויטה הנשיאותית הממוקמת במוסד הרפואי.

התובע איים לעצור את הנשיא לשעבר

מוקדם יותר התקבלו דיווחים סותרים בנוגע לאשפוזו של מובארק ולחקירה אליה נלקח לראשונה מאז סולק מכס הנשיאות.

לפי חלק מהמקורות, הוא הגיע לחקירה בעיר טור שבמערב סיני יחד עם שני בניו – גמאל, שאמור היה לרשת את מקומו, ועלאא - בחשד שבמהלך ימי שלטונו של מובארק גזלו את כספי המדינה. אותו גורם מסר כי התובע הכללי המצרי איים לעצור את הנשיא המודח אם לא יתייצב לחקירה כנדרש.

עוד נמסר כי מובארק ושני בניו הגיעו למתקן צבאי סמוך לעיר טור בשיירת מכוניות משוריינות, שאספה אותם מהארמון שבו הם שוהים בשארם א-שייח. על פי הדיווחים, במחנה הוכן מעון מיוחד שבו ניתן יהיה להחזיק אותו.

במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות AP כי שני בניו של מובארק אכן התייצבו לחקירה, אולם הוא עצמו אושפז בבית החולים שבשארם אחרי שחש ברע. תחילה נחשד כי הסיבה לאשפוז היא ניסיון של הנשיא המודח לחמוק מהחקירה.

מובארק: "אתבע את מי שהעליל עליי"

לפני יומיים, בפעם הראשונה מאז הודח מכיסאו אחרי 30 שנה בשלטון, נשמע קולו של מובארק בריאיון מיוחד לרשת "אל ערבייה", שבו הוא התייחס להאשמות נגדו ונגד בניו בשוד כספי המדינה.

בשיחת טלפון מוקלטת, בה נשמע קולו שבור ומרוסק, הכחיש מובארק את הדיווחים על כך שהעלים יחד עם בני משפחתו לא פחות מ-700 מיליארד דולר מקופת המדינה והכריז כי יתבע את כל אלה ש"העלילו עליו עלילות", לדבריו.

ממקום גלותו העביר מובארק מסר קולי שבו הבטיח כי יחשוף את כל נכסיו לבדיקה בכל פינה ברחבי תבל. "על בסיס האישור לערבות הכספית שהגשתי וההודעה שפרסמתי ובה הבהרתי כי איני מחזיק בחשבונות או בקרונות מחוץ למצרים, אני מסכים למסור כל מסמך או חתימה דרושים שיאפשרו לתובע הכללי של מצרים לבקש ממשרד החוץ המצרי ליצור קשר עם כל משרדי החוץ בכל מדינות העולם כדי לוודא זאת מולם", הדגיש. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק