כמעט 24 שעות אחרי הודעת ההתפטרות הדרמטית של הנשיא מובארק והשלמת המהפכה המצרית, יוצאת תגובה רשמית ראשונה להתפתחויות במצרים מצד לשכת ראש הממשלה.

בהודעה ששוגרה לתקשורת מיד לאחר צאת השבת, הודיע נתניהו כי הוא מברך על הודעת הצבא המצרי לפיה "מצרים מחוייבת להסכמים האיזוריים והבינלאומיים עליהם היא חתומה". ראש הממשלה הוסיף כי "הסכם השלום רב השנים בין ישראל למצרים תרם רבות לשתי המדינות והוא אבן היסוד לשלום וליציבות במזרח התיכון כולו".

שטייניץ: "מתפללים לדמוקרטיה במצרים"

מוקדם יותר היום התבטא שר האוצר יובל שטייניץ בראיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות" על ההתפתחויות במצרים. "כולנו מתפללים לדמוקרטיה אצל שכנינו, אבל רבים גם חוששים מאפשרות של איסלאמיזציה נוסח אירן", לדברי שטייניץ. "הנחת העבודה שלנו היא שמצרים תשמור על הסכם השלום והיחסים הדיפלומטיים עם ישראל. נהיה יותר חכמים תוך מספר שבועות".

"בשנתיים האחרונות דווקא יש שיפור ביחסים הביטחוניים עם מצרים, בעצירת ההברחות וכו'. השלום הוא אינטרס לא רק של ישראל אלא גם מצרים, לכן אני שמח על ההודעה הזאת של הצבא המצרי", הוסיף השר שטייניץ. "המזרח התיכון נמצא במערבולת וישראל היא אי קטן בתוך זה, אנחנו עוקבים בדריכות ובזהירות כדי להיות מוכנים לכל משבר ולכל פורענות, ומקווים לטובת עמי האזור שמה שנראה במצרים בסוף הוא דמוקרטיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק