פרטים חדשים מחקירתו של נשיא מצרים לשעבר מתפרסמים היום במצרים, ושופכים אור על רגעי הדרמה מחדר החקירות ועל התקף הלב בו לקה מובארק במהלך החקירה. על פי הפרסומים, זעם מובארק על היחס לו זכה בחדר החקירות, בעיקר בשל העובדה שהתייחסו אליו כאל אזרח רגיל.

רוצים לקבל את כל העדכונים לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך התנהלה השיחה בין מובארק לחוקר, דקות לפני שהתמוטט הנשיא המודח והועבר לבית החולים בשארם א-שייח':

החוקר למובארק: "אתה אשם כי..."

מובארק (מתפרץ לדבריו): "שכחת מי אתה ומה אתה. אתה מדבר עם נשיא הרפובליקה".

החוקר (קוטע את מובארק): "אל תרים את קולך במהלך החקירה. אתה אזרח מצרי מן השורה כעת. אני מדבר איתך בנימה של כבוד ועליך לענות לשאלות בלבד".

על פי הדיווחים, דקות לאחר מכן הוטחו בפניו של מובארק ההאשמות הקשות נגדו, המבוססות ככל הנראה על ראיות שונות, ובשלב זה התמוטט מובארק ונלקח לבית החולים.

החקירה הופסקה, אך על פי הודעה של המועצה הצבאית העליונה - החקירה חודשה היום נגד מובארק עצמו, שני בני ויתר בני משפחתו. מוקדם יותר דווח כי מובארק האב ושני בניו יישארו במעצר לפחות ב-15 הימים הקרובים.

גורמים משפטיים במצרים אמרו היום כי מובארק אינו זוכה ליחס מיוחד בחקירותיו. "מתייחסים אליו כאל אזרח מצרי מן השורה. מובארק אינו נמצא מעל החוק. אמצעי החקירה בהם נוקטים בתיק הזה - זהים לכל תיק אחר", אמר היום אחד הגורמים. רשת "אל-ג'זירה" דיווחה בשעות הצהריים כי מסוק צבאי נחת בשרם א-שייח' והעביר את מובארק לקהיר.

במצרים מעריכים כי עדותו של שר הפנים לשעבר, חביב אל-עאדלי, היא שגרמה לחשדות הקשים נגד מובארק. אל-עאדלי טען ככל הנראה בחקירתו כי קיבל הוראות מהמשטר, והכחיש מצדו כל קשר לאחריות למותם של המפגינים.