עם סיומה של שנת תשס"ט צלמי חברת החדשות מסכמים שנה דרך התמונות. הצלמים שלנו חזרו אל הרגעים בחדשות שנצרבו בזיכרונם, ונזכרים בתמונות שהשפעיו עליהם יותר מכל.

גדעון ועקנין, הצלם שלנו בגזרה הצפונית, בחר את פרשת דנה בנט, ואת התמונה של דנה מובאת לקבורה, בתור התמונה שהשפיעה עליו ביותר. "ראיתי את הקושי וחוסר הוודאות של אמה של דנה", הוא מסביר. "בעיני, הבאתה לקבורה של דנה הייתה סוג של סוף עצוב אך גם מנחם שסגר את הפרשה שהייתה פתוחה כל כך הרבה שנים".

ישראל קאניאס בחר את פרשת הרצח בהוד השרון, בה רצח קצין המשטרה מייקל פישר את ילדיו ואשתו הילה, ואחר כך התאבד. "אב שרוצח את ילדיו, זה דבר שאני לא יכול להבין וכנראה גם לעולם לא אבין", הוא אומר.

מלחמה על החיים

הזדהות עם הומואים בבארשבע (צילום: רויטרס)
מזדהים עם קורבנות הרצח בברנוער | צילום: רויטרס

הצלם מאיר בן-הרוש בחר בתור תמונת השנה שלו את נפילת הגראד בבאר שבע. אירוע שבו נפצע הילד בן השבע אוראל יזראלוב. "ראיתי את כל ההתרחשות בשטח ואחר כך את מלחמתו של אוראל להשתקם ולחזור לחיים", הוא מתאר.

הצלם סמי לזרי בחר את הפיגוע בברנוער בתל אביב בתור תמונת השנה שלו. "הקפיצו אותנו חמש דקות אחרי הירי", הוא משחזר. "בתחילה חשבתי שמדובר בפיגוע, אך תוך זמן קצר הבנתי שמדובר בפיגוע על רקע שנאה".

אייל תדהר, צלמנו בגזרת ירושלים, בחר את פינוי הבית בחברון בתור תמונת השנה שלו. "נשלחנו לסקר את ההכנות לשבת בבית המריבה", הוא אומר. "מיד כשהגענו החלו החיילים לרוץ לעבר הבית ולנסות לפנותו בכוח. בתוך דקות ספורות האווירה הפסטורלית התחלפה בשדה קרב".

טלפון מרוני

נועה גולדרינג ופרמדיק (צילום: חדשות2)
גופתה של נעה גולדרינג ז"ל | צילום: חדשות2

אבי בן-שמחון בחר את התמונה בה הפרמדיק הוציא את גופתה של נעה גולדרינג ז"ל עטופה מביתה בבצרה. "זו תמונה שהצליחה לשבור את כל החומות שבניתי בשנות עבודתי בחדשות", אומר מי שתיעד את הדקות אחרי רצח הבת על ידי אביה.

מיכה שמילוביץ' בחר את פתיחת מבצע "עופרת יצוקה". "תמונת השנה שלי נפתחת ב-27/12/08 כאשר טילפן אלי רוני דניאל והודיע לי שהמבצע החל", הוא אומר.

רוני מרדכי, הצלם שלנו באזור הדרום, בחר את התמונה בה אספו את שרידי המטוס של אסף רמון ז"ל. "את אסף רמון פגשתי לראשונה לאחר אסון הקולמביה, וכאשר שמעתי על האסון שקרה לו נמלאתי צער עבור רונה שצריכה לעבור שוב את כל היגון הזה", הוא מסביר.