אין עסק, מנהלת או עובד שלא מכירים את זה מצוין: מגיעים למשרד (או למשרד שבבית), עוברים על המשימות, נערכים לעוד יום עמוס פגישות וישיבות, ופתאום, משום מקום – הכול תקוע. הרשת נופלת, הטלפונים מושבתים, התקלות והשיבושים רק הולכים ונערמים, וחצי יום מתבזבז על ניסיונות להשיג את מוקדי השירות והתמיכה הטכנית. ועוד לא דיברנו על אירועים קשים וממושכים באמת, כמו תקלה תשתיתית משמעותית או מתקפת סייבר. עבודה של שבועות עלולה כך לרדת לטמיון. את הדאטה, כלל לא בטוח שנוכל אי פעם לשחזר.

שגרת השיבוש הזאת היא לא גזירת גורל, ובימינו, אין סיבה להשלים איתה.

ספקי פתרונות תקשורת ו-IT מציעים ללוות ארגונים מכל סדר גודל, בדגש על עסקים קטנים ובינוניים, בשירות ספציפי או בליווי מקצה לקצה. המודלים השונים שהם מפעילים לשירותים מנוהלים מאפשרים לעסקים להסיר דאגה אחת, משמעותית במיוחד, מסדר היום. לפטור את עצמם, על מנהליהם ועובדיהם, מאותם רעשי רקע בלתי נסבלים, כך שיוכלו להתמקד בעסקי הליבה. בסיבה שלשמה הגיעו למשרד והוקמו כעסק מלכתחילה – וזה כנראה לא היה כדי לטפל בתקלות תקשורת שמשבשות את יום העבודה.  

איך בוחרים ספק תקשורת ו-IT?

ראשית, הסביבה העסקית שלנו מאופיינת בחוסר ודאות – והדבר האחרון שאנחנו צריכים זה שגם הסביבה התפעולית שלנו תהיה כזו. לכן חשוב שהספק שנבחר יהיה "אחד שיודע". אחד שיוכל לא רק למלא את הדרישות והבקשות שלנו, אלא במידה רבה, להסביר לנו מה אנחנו בעצם צריכים (ומה ממש לא). על אחת כמה וכמה אם אנחנו עסק בינוני או קטן, שלא בהכרח מחזיק מומחי תקשורת ו-IT. עם ספק כזה, שמפגין ניסיון, בקיאות ועדכניות, נדע שאנחנו בידיים טובות ובטוחות.   

שנית, ומתברר שזה לא מובן מאליו – חשוב לוודא שלספק המיועד שלנו יש חבילת פתרונות איכותית ומקיפה בעולמות התקשורת, ה-IT והאינטגרציה. כזו שתסייע לעסק לייעל את המשאבים וההוצאות ולשדרג את היכולות העסקיות והתפעוליות. בקיצור, חבילה שתפתח בפנינו עולם רחב יותר של אפשרויות, מעבר לשימור המצב. 

 

סל הפתרונות של פרטנר עסקים מתחיל, באופן טבעי, בתשתית האינטרנט ובשירותי האינטרנט – תחום ליבה מרכזי בקבוצת התקשורת. הפתרונות כוללים קווי תמסורת ייעודיים לקישוריות מהירה, רוחב פס בקצב סימטרי וא-סימטרי ועוד. הם מנוהלים ומנוטרים 24/7 עם זמינות מיידית, תגובה מהירה ותמיכה מקצועית.

שלישית, חשוב שמנעד הפתרונות הזה יהיה לא רק איכותי ונרחב, אלא גם גמיש דיו לנסיבות המשתנות תמידית. רק כך יוכל העסק שלנו לפעול מתוך ראייה מערכתית כוללת, לגדול ולקטון (סקייל-אפ, סקייל-דאון) בפשטות ולפי צורך, ולהבטיח לעצמו יתרון תחרותי בשוק דינמי. בימינו, זה קריטי. 

לבסוף, עם כל הכבוד לטכנולוגיה, לאוטומציה ולפעולות ללא מגע יד אדם שחוסכות זמן ומפנות אותנו לדברים אחרים – זה לא הסיפור כולו. הזמינות והשירותיות של ספק ה-IT שלנו חשובות לא פחות. זה נכון לשלב הקמת התשתית, לניהול השוטף שלאחר הפריסה ובוודאי לאירועי קיצון, שתמיד חשוב לקחת בחשבון. "לי זה לא יקרה", אמר כנראה כל מי שזה קרה לו. 

מיציבות רשת עד הגנה בסייבר

אחד הספקים המובילים כיום בתחום התקשורת וה-IT בישראל הוא פרטנר עסקים. יתרון משמעותי בעבודה עם פרטנר הוא שיתופי הפעולה האסטרטגיים שיש לה עם יצרנים מובילים. ללקוח זה מבטיח טכנולוגיות מהמתקדמות ביותר שיש בשוק העולמי בכל תחום ותחום.

סל הפתרונות של פרטנר עסקים מתחיל, באופן טבעי, בתשתית האינטרנט ובשירותי האינטרנט – תחום ליבה מרכזי בקבוצת התקשורת. הפתרונות כוללים קווי תמסורת ייעודיים לקישוריות מהירה, רוחב פס בקצב סימטרי וא-סימטרי ועוד. הם מנוהלים ומנוטרים 24/7 עם זמינות מיידית, תגובה מהירה ותמיכה מקצועית.

התמחות נוספת נוגעת לשרתי הליבה, עם הקמת ענן פרטי, סביבה ציבורית או היברידית. הסביבות הן עתירות ביצועים, עם זמני תגובה ואתחול מינימליים בכל קונפיגורציה, תעבורה ורוחב פס ללא הגבלה, שירותי המשכיות עסקית מסביב לשעון כולל פתרון DR (התאוששות מאסון בסייבר) מובנה ומנוהל, מודל תשלומים מותאם אישית, Office 365 עם שירותי גיבוי ואבטחת מידע מובנים, מרכזיות טלפוניה מתקדמות, שירותי Data Center (אירוח שרתים, שירותי תקשורת מנוהלים, שירותי אינטגרציה ועוד) ומגוון שירותים נוספים בהתאמה אישית.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
שגרת השיבוש אינה גזירת גורל. שירות פרטנר לעסקים | צילום: Shutterstock

אם כבר הזכרנו את הענן, פלטפורמת Partner Cloud הופכת את תפעול הסביבה לפשוט וקל מאי פעם. זה כולל מיגרציה מסביבה קיימת ללא עלות, הקמת שרת מותאם אישית תוך דקות ובאופן עצמאי, חוויית משתמש אינטואיטיבית וחיסכון בזמן הודות לאוטומציות עסקיות. ללקוחות גם מובטחת קישוריות חלקה ונוחה לפלטפורמות הענן הציבורי (Azure, AWS, GCP ו-Oracle), וכן נוכחות מוגברת (POP) באתרים מרכזיים בארץ ובעולם ושירות כתובות IP זרות בלונדון ובפרנקפורט.

נושא מהותי נוסף לעסק הוא כאמור, אבטחת המידע. גם כאן פרטנר עסקים מציעה מערך פתרונות מקיף ואיכותי עם הגנה מלאה על הרשת, סביבות הענן ומשתמשי הקצה. מנעד היכולות הרחב לזיהוי איומים ולהתמודדות בגישה פרואקטיבית מבוסס על טכנולוגיות חדשניות של מיטב היצרנים בעולם[שבB1] : Palo Alto, F5, Check Point, Fortinet, Cisco, Trend Micro ועוד. ולכך מצטרפים היועצים והמומחים של פרטנר עסקים, מהטובים והמנוסים בארץ באפיון, בנייה והטמעה של פתרונות סייבר להגנה משולבת על תשתית קווית וסלולרית.

אשר לפן האישי והאנושי, ללקוחות פרטנר עסקים מוצע ליווי שוטף, מענה מקצועי של מומחים ומערך טכנאים בפריסה ארצית, צוות של מיטב מומחי התקשורת בתחומי ה-System וה-Security Network ושותפות אמיתית למסע. בסוף, זה מה שהעסק שלנו צריך. ועכשיו אפשר להתחיל לעבוד.