החופש הגדול נפתח בשבע שעבר רשמית לתלמידי התיכונים, והוא מושך בכל שנה לא מעט בני נוער אל העיר הדרומית. אלא שהשנה המלונות באילת הולכים ונסגרים בפני הצעירים: אלפי תיכוניסטים שינסו להזמין חופשה בקיץ הקרוב ייתקלו בקשיים, כיוון שלבתי המלון פשוט נמאס מהנזקים שחלקם גורמים.

בדיקה שערכנו מגלה שהשנה מלונות אילת ממש לא מחכים בזרועות פתוחות לתלמידי התיכון. התקשרנו למלונות 3 ו-4 כוכבים, והצגנו את עצמנו כנערים שמעוניינים לרכוש נופש בן שבוע. בקלאב הוטל לא הסכימו לארח באופן גורף מתחת לגיל 21, וברשת פתאל הבדילו בין נערים ונערות והעדיפו לסמוך על הבנות ולסרב מיידית לבנים. במלון הים האדום דרשו אישור הורים, שיתחייבו לכסות על הנזקים באמצעות כרטיס אשראי.

גורמים בהתאחדות בתי המלון לא מופתעים מתוצאות התחקיר: לדבריהם, בשנים האחרונות נגרם נזק של מיליוני שקלים לבתי המלון מדי חופש גדול, בעקבות מקרי ונדליזם בלובי, בבריכה ובחדרים. השנה רבים מהמלונות פשוט מעדיפים לוותר על בני הנוער, למרות ההפסד הכספי הכרוך בכך.

במשרד התיירות אומרים כי אין מדיניות אחידה או חוק בנושא, וכי כל מלון קובע לבדו את גיל הנופשים – כך שאם אתם מתכננים חופשת חבר'ה באילת, קחו בחשבון שלא בכל מלון יקבלו אתכם, ואולי כדאי לחפש דירות שכורות לטווח קצר.

מי צריך את הרודס: פתרונות נופש זולים באמת באילת
להזמנת מלונות באילת