פעם הם כבשו את הכותרות - לטוב ולרע, והיום הם נעלמו. חדשות 2 באינטרנט חוזרים במדור מיוחד אל האנשים שנעלמו מעין הציבור כדי לברר איפה הם היום. והפעם - האישה שגילמה את רגע מ"רגע עם דודלי", ציפי מור.

"אדם מבוגר יכול לגלם גם ילד קטן", טוענת מור שהתפרסמה בסוף שנות השבעים ותחילת שנות השמונים בזכות הילד הקטן עם הנמשים שאותו גילמה. "שחקן מגלם כל דבר" היא מגלה, וזה מסביר למה בחורה בת 20 הסכימה לגלם ילד בשם רגע, ההוא מ"רגע עם דודלי". מאז היא המשיכה לכבוש את לבבותיהם של הילדים, וגם את של הוריהם, ואפילו היום היא נשמעת בדיוק כמו אז.

כבר מילדותה אהבה מור את אמנויות הבמה. היא נולדה בחיפה לזוג הורים שחקנים, וגילום דמויות היה עניין שבשגרה, אולם לפני מספר שנים רק לאחר שאביה נפטר, אמה, יהודית מוסקוביץ, הוכיחה שגם בגיל 65 ניתן להגשים חלום כשהופיעה על הבמה לצידה של ציפי שביט.

"כולם בעיניי הם נשמות" מסבירה מור מדוע היא לא מפרידה בין ילדים למבוגרים ומופיעה בפני כולם. בימים אלו היא עובדת במרץ על שלוש הצגות ילדים, "פיטר פן", "הבית של יעל" ו"אליעזר והגזר", ובמקביל מופיעה ב"צחוק מביא אור" אותו היא מציגה באירועים פרטיים. "יש לי המון חברים שאמרו לי שיש אפשרות כזו", ומסתבר שמור מצליחה מאוד.

"נפגשת עם פיסטוק בעיקר בלוויות"

ציפי מור
"כולם בעיני נשמות" | צילום: חדשות 2

כשנשאלה מור האם היא בקשר עם עמיתיה לשעבר, היא ענתה "אני בקשר עם ספי ריבלין" והוסיפה בהלצה שמכירה במציאות, "אנחנו נפגשים הרבה בלוויות". עם דודלי לעומת זאת הקשר התרופף לפני זמן רב.

בימים אלו לאחר קריירה ארוכה של דיבוב דמויות אנימציה, כיכוב בתוכניות ילדים ומשחק בהצגות תיאטרון לצידה של גליה ישי, כשיש לה זמן, וזה לא הרבה, מור מקדישה עצמה ליצירת אמנות, כמו כתיבת שירה. "לא פזמונים" היא מציינת, ואף מגלה שבקרוב היא תתחיל לעבוד על השקת ספר שירה משלה. "כשבא לי אני גם מציירת", היא מוסיפה, ומעדכנת שבחנוכה היא תקיים תערוכה בגלריה ברמת השרון שם תציג פסלים של סוסים שעיצבה.

"אני גם מביימת" מציינת מור בגאווה, "לפני שנתיים פנו אלי מהסוכנות היהודית וביקשו שאשתתף בפרויקט עם עולים חדשים בשם "כוכבים עם שחר"". "אני מלמדת גם משחק" היא אומרת, אולם בניגוד לדעה הרווחת, מור מעבירה סדנאות לאנשי מקצוע שלאו דווקא רוצים להיות שחקנים, "אני עובדת עם קבוצה של עורכי דין שרוצים לעבוד נכון יותר בבית המשפט".

"לומדת להיות בן אדם יותר טוב"

ציפי מור
"נפגשת עם ספי בעיקר בהלוויות" | צילום: חדשות 2

הפן האומנותי כנראה עובר בגנים: "הבן עושה לי את הפלייבקים להופעות של הילדים" מעידה מור על בנה המוזיקאי רונן הלל, שבעברו עבד עם אלי לולאי, סולן להקת רוקפור לשעבר ואומנים מפורסמים נוספים. לאחרונה מור גם לוקחת חלק בסדנאות קבלה ומיסטיקה. "אני בקטע של רוחניות, הנפש של האדם מסקרנת אותי" היא אומרת, ומודה שבזכות הסדנאות היא לומדת איך להיות בנאדם יותר טוב.

בגיל 53 מור מלאת המרץ ממשיכה להופיע בפני כולנו, ואפילו בפני צאצאיהם של הילדים שצפו באופן קבוע במעשיות רגע עם דודלי, לפני 30 שנה. הקול שלה נשאר אותו הדבר, בדיוק.