איימי ווינהאוס. ארכיון (צילום: רוייטרס)
הם ניסו לשכנע אותי ללכת לגמילה, אבל אני אמרתי "לא, לא, לא" | צילום: רוייטרס

>>הרגעים הגדולים של 2011 - הפרוייקט המלא 

לאורך ארבע השנים האחרונות זמרת הנשמה, איימי ווינהאוס בת ה-27, הופיעה עם שירי אלבומה השני המופתי ועטור פרסים, "Back to black". במקביל היא הופיעה דרך קבע בטורי הרכילות עם דיווחים אינסופיים על כניסה ויציאה ממוסדות גמילה שונים. 

הכתובת צרחה על הקיר כבר הרבה מאוד זמן: טקסטים שמעידים על התמכרויות נרקוטיות (סמים, אלכוהול וכל מה שביניהם), דימוי עצמי נמוך, חוסר שליטה כללי בחייה ובעיקר על שברון לב גדול – היה ברור שמצבה של איימי הצעירה רק הולך ומתדרדר. היא אולי בשיא הצלחתה, אך בכל הנוגע לחייה האישיים, מדובר בפוגרום קטסטרופאלי.

משנה לשנה התדמית שלה הפכה ליותר ויותר ידועה לשמצה, ושערוריות הפכו לעניין פחות ופחות זר עבורה. איימי נאשמה על תקיפת רקדנית ומעריץ וגם תועדה בתקיפות צלמי פפראצי – קשה לספור את כמות הפעמים שנתפסה חובטת בצלם פפראצי כלשהו. ובכל זאת, הם סיפקו לנו אינספור תמונות מחרידות של הביזיון. מצבה הפך מביש ומחפיר, ואנחנו עמדנו מהצד והתבוננו. ועכשיו היא מתה – מפתיע מישהו באמת?

לאורך ארבע השנים האחרונות איימי הופיעה עם שירי אלבום רב מכר ועטור פרסים זה. במקביל היא הופיעה דרך קבע בטורי הרכילות עם דיווחים אינסופיים על כניסה ויציאה ממוסדות גמילה שונים. משנה לשנה התדמית שלה הפכה ליותר ויותר ידועה לשמצה ושערוריות הפכו לעניין פחות ופחות זר עבורה. איימי נאשמה על תקיפת רקדנית ומעריץ וגם תועדה בתקיפות צלמי פפראצי – קשה לספור את כמות הפעמים שנתפסה חובטת בצלם פפראצי כלשהו. ובכל זאת, הם סיפקו לנו אינספור תמונות מחרידות של הביזיון. מצבה הפך מביש ומחפיר, ואנחנו עמדנו מהצד והתבוננו. ועכשיו היא מתה – מפתיע מישהו באמת?
איימי הייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-28 בספטמבר הקרוב. היא הייתה אמורה לשחרר השנה את אלבומה השלישי והכה מצופה, ובמקום זה היא מצטרפת לשורה ארוכה של אמנים ענקיים שסיימו את חייהם בגיל 27 (ג'ניס ג'ופלין, ג'ימי הנדריקס, ג'ים מוריסון, קורט קוביין ואפילו ענבל פרלמוטר שלנו).

בספטמבר איימי הייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-28, אך ב-23 ביולי היא נמצאה ללא רוח חיים בדירתה. לאחר טענות של מקורביה כי מותה נגרם משתיית אלכוהול ולא צריכת סמים, הפתולוג שניתח את גופתה מסר כי אכן נמצאו כמויות גדולות של אלכוהול בגופה.

היא הייתה אמורה לשחרר השנה את אלבומה השלישי והכה מצופה, ובמקום זה היא מצטרפת לשורה ארוכה של אמנים ענקיים שסיימו את חייהם בגיל 27 (ג'ניס ג'ופלין, ג'ימי הנדריקס, ג'ים מוריסון, קורט קוביין ואפילו ענבל פרלמוטר שלנו). אז נכון, אין כאן הפתעה אמיתית כי מדובר בכרוניקה של מוות ידוע מראש – אך זוהי אבידה ענקית לעולם המוזיקה.

אין תמונה
הם ניסו לשכנע אותי לאכול משהו, אבל אני אמרתי "לא, לא, לא"