"זה הזמן להתאגד ולהתארגן. אגודת העיתונאים לא מתפקדת ואף אחד לא רואה אותה ממטר, קולה לא נשמע. האגודה הזו לא עושה כלום", אמר דרור פויר, עיתונאי "גלובס", בנאומו בכנס החירום של התקשורת שנערך ביום א' (20.11) בסינמטק, תל-אביב, וזכה למחיאות כפיים רמות.

פויר פנה אל הקהל בתהייה: מדוע לא נשמע קולה של האגודה כשערוץ 10 התבקש להתנצל בצורה חריגה על התחקיר ששידר בנושא שלדון אדלסון או כאשר בוצעו שינויים והוטלו מגבלות אחרות על כל התקשורת.

"הפגיעה היא לא רק על ידי הח"כ הנלהב מדי אלא תוצאה של עיתונאים חלשים, בודדים, עם חוזה אישי שהדבר הכי אישי בו הוא מספר תעודת הזהות. הרוב המוחלט של העיתונאים הוא לא טאלנט או מולטי טאלנט, הרוב המוחלט עובד קשה מדי בשביל מעט מדי כסף", אמר. 

עוד הוסיף פויר כי "העניין הוא סולידריות. סולידריות זה כוח וזה כל-כך הרבה יותר ממה שיש לנו היום. בעלי הבית שלנו, אנחנו יודעים, דואגים יפה מאוד אחד לשני. את הדבר הזה הם הוכיחו לא פעם ולא פעמיים. עכשיו תורנו לדאוג אחד לשני.

ברוקנרול אומרים 'חופשי זה לגמרי לבד' אבל זה ממש לא נכון. להיות חופשי זה להיות חזק ולהיות חזק זה להיות ביחד.

אז מה זה אומר? הדור שלנו צריך להפוך לעסקנים באגודת העיתונאים ולשתות תה?  זה הכי לא רוקנרול, זה הכי לא סקסי. אבל כשאני חושב על זה, נראה לי שאין ברירה. אם אנחנו לא נעשה את זה, אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילנו. אז יאללה חברים לעבודה, התה מתקרר".