ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב מעל בימת הכנסת לביקורת הציבורית הרבה אודות התיקון לחוק איסור לשון הרע, אשר עבר שלשום בקריאה ראשונה בכנסת.

"מדברים על חוק לשון הרע", אמר נתניהו. "אולי קוראים לזה ככה, אבל אני קורא לזה החוק לפרסום האמת. החוק אינו מיעוד למי שכותב עובדות". לדבריו התפרץ ח"כ דב חנין (חד"ש).

רה"מ הוסיף, "החוק מיועד לטפל במישהו שאומר דברים שאינם דברי אמת על מישהו אחר ופוגע בו. לכל אחד יש את הזכות לשדר, לכתוב, לחקור. לאף אחד אין הזכות להוציא דיבה. אדם שנפגע על לא עוול בכפו, יש לו זכות לפיצוי".

"רוב הציבור אינו מתנהג כפי שאתם מצפים ממנו", תקף נתניהו את האופוזיציה ואת המתנגדים לחוק. "הציבור תומך בתיקון כי מבינים שכיום כמעט ואין הגנה. ח"כ לוין רוצה לעשות התאמות בחוק, במידה".

"אף אחד לא חושב שתהיה כאן משטרת מחשבות"

לדבריו, "סמכות הענישה ימשיכו להיות אך ורק בידי בית המשפט וטוב שכך".

נתניהו המשיך לתקוף: "אני שומע את הדיבורים על חיסול הדמוקרטיה, סתימת הפיות". בציניות אמר, "חברי הכנסת של האופוזיציה יושבים בשקט, כולם מפחדים, לא מעיזים להגיד מילה לראש הממשלה, מדברים אליו בכבוד הראוי. על מה אתם מדברים? הרי ההיפך הגמור קורה פה". 

"אף אחד לא חושב שהולכת להיות כאן שום משטרת מחשבות", הוסיף. "אם כבר יש קול אחד חריג שמעיז לצאת מתוך הביקורת האוטומטית, אומרים 'זו פגיעה בדמוקרטיה'".

אחריו עלתה לדוכן הנואמים יו"ר האופוזיציה ציפי לבני (קדימה). "אתה מנסה להשתלט על התקשורת. עיתון אחד כבר יש. רשות השידור וגל"צ כבר בדרך. נראה ברשות השידור איך יופקעו רצועות השידור מידי העיתונאים ויועברו לידי התוכים. ברלוסקוני כבר ניסה את זה", תקפה את נתניהו. "חשבתי לשיר היום על הדוכן. שירת אישה בקול ברור וצלול, בשביל החיילות והנשים שקיצונים סותמים להם את הפה. להיות קול לכל אותם ישראלים שמרגישים שארצם שינתה את פניה ולא יכולים לשתוק עוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק