"אני רוצה שתדעו שאני לא שמח להיות פה, כי אני עומד פה ואני מרגיש לא במקום", הדגיש יאיר לפיד בנאומו בכנס החירום של התקשורת לעיתונות חופשית שנערכה ביום א' (20.11) בסינמטק תל-אביב, "אני לא רוצה להיות חלק מהברנז'ה השמאלנית של התקשורת, ובעייני היא גרמה וגורמת נזק למקצוע ויש לה מנייה לא קטנה בסיבות שהביאו אותנו היום, אבל אין לי ברירה מפני שהעסק הזה חרג מהתחום של ימין ושמאל.

הנסיון לסגור את ערוץ 10, עריפת הראשים ברשות השידור והנוסח החדש של חוק לשון הרע, הם לא מעשים ימניים אלא מעשים כוחניים של שלטון חסר רסן שהחליט לבצע השתלטות עויינת על התקשורת. אין שום דבר ימיני בהתנהגות שלהם. זה הרי לא מאזן את התקשורת השמאלנית, כי איש מהם לא מתיימר אפילו להשמיע קול חדש. הם רק סותמים וחונקים את הקולות שלא מוצאים חן בעייניהם", אמר לפיד ומן הקהל נשמעה קריאת ביקורת על התבטאויותיו הפוליטיות: "לך תקים את המפלגה וזהו".

עוד אמר לפיד כי "בכנסת יושבת חבורה כוחנית ואלימה שעלתה על טריק גאוני. הם טוענים שהם גם השלטון וגם הקורבן והם גם יכולים לעשות כל מה שבא להם. לפרק את שלטון החוק ולמחוץ את זכויות המיעוטים ולשדוד את קופת המדינה, ובו זמנית, להתבכיין על זה שמישהו מעז לבקר אותם, או לחשוף את השחיטויות שלהם, או לבדוק למה הם לא ממלאים את תפקידם. וכל אדם הגון ושפוי צריך להתייצב מול זה ולהגיד שזה צריך להעצר ועכשיו".