נתניהו משיב מלחמה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, הגישו היום תביעת לשון הרע על סך 3.5 מיליון שקלים נגד רביב דרוקר וחדשות ערוץ 10, לאחר שפרסמו הוכחות למימון כפול שקיבל כביכול נתניהו לטיסות לחו"ל.

עורכי דינו של הזוג נתניהו הגישו היום את התביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים, והמשיכו לטעון כי לא היה כל מימון כפול. "מדובר בכתבות מכפישות שפירסם ערוץ 10בהבלטה", נכתב בכתב התביעה. "באצטלה של תחקיר כביכול, הכפיש דרוקר את התובעים תוך שאינו בוחל באמצעים, מתעלם מעובדות ומספר סיפורי בדים, במטרה להשפיל את התובעים, להכפישם ולשים אותם ללעג ולקלס".

בנוסף ציינו עורכי הדין בכתב התביעה רשימה מפורטת של טענות שנטענו במהלך התחקיר, ולצידן גרסתו של בני הזוג נתניהו לדברים. למשל, בתגובה לטענה כי היה מימון כפול בטיסת נתניהו לארצות הברית עבור בית החולים באשדוד, הסביר נתניהו: "לא היה שום מימון כפול, ארגון הריטג' והמרכז הרפואי באשדוד הם אותו גוף שפועל בשני שמות כחוק. זהו הארגון היחיד ששילם עבור הטיסה לניו יורק, ועשה זאת פעם אחת בלבד".

"אייל עופר לא מימן טיסות"

לטענה כי הכנסת וארגון הבונדס מימנו את טיסתו של נתניהו ללונדון ב-2006, משיב נתניהו כי במקרה זה לא היה כל מימון כפול. "כפי שנהג לעשות עם ראשי ממשלה לשעבר ושרים בכירים, הבונדס השתתף במימון הנסיעה של הגברת נתניהו ללונדון, ואילו נדרש לכך היה מוכן לשלם את שני הכרטיסים".

עוד טוען נתניהו כי בניגוד לנטען בתחקיר, אייל עופר או כל אדם אחר ממשפחת עופר לא מימן טיסות או שהייה במלון של נתניהו ורעייתו, וכי נתניהו לא פעל לסייע לאינטרסים של משפחת עופר, אלא להיפך. לדבריו, הוא החליט שלא לחדש את הטבות המס של כי"ל, החלטה שתקטין את רווחי החברה בחצי מיליארד שקל לשנה החל מ-2016.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק