"האיום עלינו מגיע גם מבעלי ההון", פנה רביב דרוקר, עיתונאי ערוץ 10, לקהל בכנס החירום של העיתונות שנערך ביום א' (20.11) בסינמטק תל-אביב, "ואני שומע לא מעט אנשים שאומרים לי 'כשאני מגיע למקום העבודה שלי אני מאפסן את המחשבות שלי בארון ופשוט עושה מה שאומרים לי"

"אני חושב שאנחנו, בתור תקשורת, צריכים, בדיוק כמו שאנחנו מעודדים אנשים לצאת עם האמת שלהם בקופת חולים במקרים של שחיתות או של מנהל לא תקין, או במשרד המשפטים או במשרד התמ"ת, לעודד אנשים לעשות את זה גם בתקשורת. להגיד לאותם עורכים: אנחנו מוכנים לצאת החוצה, ואנחנו מוכנים להתפטר ואנחנו מוכנים לקבל את המציאות שהעורך הבא לא ירצה להעסיק אותנו כי הוא יפחד להעסיק מישהו שאומר את האמת", אמר דרוקר וטען כי "אם יש מקום שבו כמעט לא נאמר מה שקורה בתוככי דסק החדשות זה התקשורת הישראלית, לצערנו. אני אומר את זה על רקע המקום שבו התפטרו שניים על עקרונותיהם העיתונאיים ועדיין לא ראיתי שהקהילה העיתונאית חיבקה את ראודור בנזימן ורותי יובל ואמרה להם כל הכבוד על מה שעשיתם".

עוד אמר דרוקר כי "הלשכות החשובות במדינה ומוקדי הכוח לא עסוקים בנקמה על דברים שהיו, הם עסוקים במניעה של דברים שיהיו. הם יודעים שעובדים על כל מיני תחקירים והם רוצים למנוע את זה עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי. הם לא סוגרים את כלי התקשורת, אלא משאירים אותם במצב של גסיסה" וקרא להמשכיות של הכנס והתאחדות עיתונאית נגד הלחצים המופעלים מבחוץ.