השבוע יצאה לאור המהדורה החדשה של שיאי גינס, הפעם הם פרסמו את ספר העשור, שכולל גם 2,800 שיאים חדשים - רובם מוזרים במיוחד.

סווטלנה פנקרטובה, למשל, מתגאה בתואר "הרגליים הכי ארוכות בעולם". סוכנת הנדל"ן שמתגוררת בספרד השוויצה בלי בושה ב-132 הסנטימטרים שלה, גם כשהפגישו אותה עם האיש הנמוך בעולם, הי פינגפינג מסין.

גובהו של פינגפינג הוא פחות מ-75 סנטימטר, ובחשבון פשוט - רגליה של סווטלנה ארוכות כמעט פי שניים מגובהו הצנוע של הסיני החביב.

אם ראיתם את אנטוני ויקטור ברחוב, סביר להניח שלא תשכחו אותו כל ימי חייכם. להודי הזה יש את שערות האוזניים הארוכות בעולם - יותר מ-18 סנטימטר.

ספיידרמן האנושי

בספרד לעומת זאת שוברים ביצים בעזרת בהונות הרגליים- כן, גם זה שיא מסתבר- 23 ביצים בחצי דקה.

יש גם שיאים הקשורים לעולם החי: שיין קרופורד מאוסטרליה לקח דוגמה אישית מספיידרמן ושהה במשך 30 שניות כשעל גופו לא פחות מ- 153 עכבישים.

כמובן, אי אפשר גם בלי זווית ישראלית. אם כי על שני השיאים הראשונים היינו שמחים לוותר: בין השנים 1968-2000 נפגעו ישראלים רבים יותר מכל בני עם אחר: 1,265 פגיעות לכל מיליון איש, עירק מדורגת שנייה: 706 פגיעות לכל מיליון נפש.

וענונו על המפה

השהייה ממושכת ביותר בבידוד בתקופה המודרנית היא של מרגל האטום מרדכי וענונו שהיה נתון כמעט שתים עשרה שנה בכלא בבידוד מוחלט.

אבל יש גם שיאים חיוביים: פסל עיסת הנייר הגדול ביותר מתנשא לגובה 2.10 מ' והיקפו שישה מטרים ו-60 סנטימטרים והוא הוצג בבי"ס מעלות ברחובות. מנת הטאבולה הגדולה ביותר בעולם הוכנה בידי תושבי הכפר מג'דל שאמס.

הלימון הכבד בעולם במשקל של יותר מחמישה ק"ג גדל בפרדס של אהרון שמואל בכפר זיתים. וגם "ואלס עם באשיר" עטור הפרסים זוכה גם בגינס. מדובר בסרט האנימציה הראשון המועמד לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. כבוד.