"שישה חודשים דיברת מספיק, עכשיו אני מדבר": במילים אלה תקף נשיא המדינה לשעבר והאסיר בהווה משה קצב את מגיש המהדורה המרכזית של חדשות 2 גדי סוקניק, שהעז לשאול שאלה במסיבת העיתונאים שכינס קצב במשכנו בינואר 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חצי שנה לאחר שחשף אמנון אברמוביץ' את פרשת קצב במהדורה המרכזית, הנשיא המכהן בחר לדבר לראשונה - ולהתייחס להאשמות שבהמשך הפכו להרשעה, שהובילה את קצב אל מאחורי הסורגים. לרגל 20 שנה לחדשות 2, סוקניק חוזר לרגעים בהם התנפלו עליו המאבטחים שכמעט וגירשו אותו ממשכן הנשיא.

"קצב נכנס לאולם. לכאורה, על פי הכללים, הייתי אמור לשבת שם, לדבר עם יונית ולהחליף איתה כמה מילים כי הודיעו לנו מראש שאין שאלות. ואז קצב עלה - והתחיל לשקר", סיפר סוקניק.

"עזוב אותם, הם מערוץ 2"

קצב טען שלא נתנו לו לדבר וכי עמדתו לא הובאה בפני הציבור - אמירה שעוררה אצל סוקניק רצון עז לשאול שאלה. "בשנייה שהוא לקח אוויר, התפרצתי בשאלה אחת פשוטה: 'מי הפריע לך לדבר?', אמר סוקניק - ונענה בתגובה זועמת של קצב.

"תואיל אתה להמתין. דיברת מספיק, הערב אני מדבר. אתה דיברת שישה חודשים מספיק, עכשיו אני מדבר", גער בו קצב. "תוך כדי ההתרחשות הזו, אני מרגיש שגוררים אותי מעמדת השידור. לעזרתו של סוקניק נחלץ גם משה נוסבאום שעמד לידו והפציר במאבטחים שלא לגעת במיקרופון.

"קצין הביטחון של בית הנשיא ניסה להעיף אותי מעמדת השידור. אז קצב התערב ואמר לאנשי הביטחון לעזוב אותנו: 'אריאל, עזוב אותם. זה ערוץ 2. ערוץ 2, כן. ערוץ 2'". כמעט 7 שנים אחרי מבהיר סוקניק כי מה שהיה חשוב לו זה "לעשות את עבודתו בצורה הנכונה כדי שהצופים יבינו בדיוק ויסיקו את המסקנות הנכונות - ובעיקר כדי שהאמת תצא לאור".