אין תמונה
תמונת הפרופיל של הקבוצה בפייסבוק

הלחימה בדרום עברה הבוקר גם למישור האינטרנטי, כשהאקרים המזוהים עם הפלסטינים פרצו למספר קבוצות ישראליות ברשת הפייסבוק. באחד המקרים, פרצו ההאקרים לקבוצה של טיפת חלב ושתלו בה תמונה של ילד פצוע בעזה ותמונות נוספות.

בין התמונות שהתווספו לקבוצה גם כאילו של היטלר, נטורי קרתא שורפים דגלי ישראל ועוד. כמו במקרי פריצה קודמים לקבוצות ישראליות, התפתח מהר מאוד ויכוח בין ישראלים ופלסטינים שהחלו לגדף אחד את השני. את התמונה מהדף של טיפת חלב טשטשנו, כיוון שהיא קשה מאוד לצפייה.

באתר האינטרנט של טיפת חלב אישרו את דבר הפריצה והבטיחו לטפל בנושא בהקדם. "לצערנו עמוד הפייסבוק של 'טיפת חלב ברשת' ו'פעוטות' נפרצו על ידי האקרים פרו פלסטינים המשתמשים בעמוד כדי להפיץ שנאה ודברי נאצה", נכתב באתר טיפת חלב.

בנוסף, פרצו האקרים גם למעודים של מאדינה מילאנו ישראל, תאגיד המיחזור אל"ה, קיקה ישראל ועמוד הפייסבוק של שלמור תקשורת. בעמודים פרסמו ההאקרים תכני הסתה וגזענות בערבית ועברית מתורגמת בצורה עילגת ע"י גוגל טרנסלייט.

משלמור תקשורת נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי מנהלי המדיה הדיגיטלית של החברה קיבלו התראה מיידית לטלפונים הסלולאריים ולמיילים על ההתקפה ומיד חסמו את הגורמים האחראיים ומנעו את הצפת העמודים בתכנים העוינים.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק