"הוא הכה וסטר לי". צ'
"הוא הכה וסטר לי". צ' | צילום:

חשד למקרה חמור של תקיפת חייל בידי מפקד: חייל המשרת בבסיס בצפון התלונן אתמול במשטרה הצבאית שמפקד הבסיס, קצין בדרגת סגן-אלוף, הכה אותו, סטר לו ודחף אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צ', בן לאם נכה, נהג לאחר לבסיס מדי פעם בשל מצבו המשפחתי הקשה ועל כן הוחלט להעמיד אותו למשפט לאחרונה. כשהגיע למפקד הבסיס הוא ביקש שלא ישפוט אותו ואמר לו שהצבא "לא מתחשב בו". בנוסף, ביקש להשתחרר מצה"ל.

הוא פנה בנושא גם למפקד הישיר שלו, שהגיע יחד איתו למפקד הבסיס. לטענתו, זמן קצר לאחר מכן - כשהיה בדרכו לחדר האוכל, הגיע לפתע מפקד הבסיס והכה אותו לעיניי חיילים רבים. "הוא נתן לי סטירה וניער אותי כמה פעמים ואז עצרו אותו ישר, אני לא הרבצתי לו בחזרה אבל הייתי ממש בשוק", סיפר החייל למקורביו. "החזיקו אותו שלא ימשיך, זה היה יכול להיות גרוע הרבה יותר".

"כל הבסיס מדבר על זה"

סימני האלימות על ידו (צילום: חדשות 2)
סימני האלימות על ידו | צילום: חדשות 2

לאחר האירוע, הוא הופנה לבדיקה פסיכיאטרית וקיבל מספר ימי מחלה. גם בדיקה אצל רופאה בביקור רופא לאחר האירוע, העלתה כי יש לו סימני אלימות על ידו. "כל הבסיס מדבר על זה, זה לא הגיוני שמישהו בדרגה הזאת יעשה משהו כזה", הוסיף צ' שסיפר כי בכה לאחר האירוע בשל התסכול וחוסר האונים שחש. כעת מתכוון החייל , שמשרת כעובד רס"ר, לפנות לנציב קבילות החיילים ולהתלונן. הוא מבקש שלא להמשיך בשירות תחת אותו המפקד.

מבירור ראשוני של צה"ל עולה כי החייל התפרץ למשרד של מפקד הבסיס וכי הוא זה שתקף את המפקד, וזה אחז בו מתוך הגנה עצמית. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע הנ"ל מוכר ויתחוקר ביחידה. עם סיום התחקיר יינקטו הצעדים הדרושים להמשך הטיפול במקרה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.