מוחמד שוויקי
מוחמד שוויקי | צילום:

מוחמד שוויקי, בן 39 מצפון ירושלים, רכב הלילה (ב') על אופנועו הביתה מאזור חברון לאחר ביקור משפחתי. לפתע, לדבריו, סימנו לו ארבעה חיילים לעצור, ולאחר מכן תקפו אותו וגרמו לו לשברים בפניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היה חושך מצרים, לא ראו כלום, ופתאום ראיתי את החיילים שצעקו עלי: 'עצור, עצור'", סיפר שוויקי. "האטתי, ובדיוק כשעצרתי הם דחפו אותי מהאופנוע והתחילו להרביץ לי. הם בעטו לי בפנים ובגב, היכו אותי עם הרובים שלהם. אם לא הייתה לי קסדה, הייתי מת".

הוא סיפר כי בעבר חיילים שעצרו אותו ביקשו לראות את תעודת הזהות שלו או שאלו לאן הוא נוסע, אך לא כך היה הפעם. "הם לא אמרו לי כלום, רק צעקו עלי 'בן זונה', ואחרי שסיימו איחלו לי 'רמדאן כרים'", אמר שוויקי. "הם גם הרסו לי את האופנוע".

אחיו של מוחמד, עזאם, הזעיק את המשטרה, שקראה לאמבולנס של הסהר האדום. לאחר שהועבר ממנו לאמבולנס של מד"א, פונה מוחמד לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל משברים בארובת העין ובאף, ומשפתיים נפוחות. "קצין חיכה לי באמבולנס ואמר לי שהוא מצטער, ושהחיילים האלה יטופלו", אמר שוויקי. "הוא ביקש שאבוא לזהות אותם".

המשטרה העבירה את המקרה לטיפול הצבא, שהודה כי האירוע מוכר ונמצא בתחקיר. מדובר צה"ל נמסר: "מרגע קבלת הדיווח על האירוע המדובר, הגיעו מפקדים האמונים על הגזרה לנקודה והחלו בבדיקת האירוע. האירוע מתוחקר כעת על ידי המפקדים. במקביל, הפרקליטות הצבאית הורתה על פתיחה בחקירת מצ"ח לבירור נסיבות הארוע".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.