חיילים במסעדה במצדה
חיילים במסעדה במצדה | צילום:

מסעדה תאכיל בחינם 25 חיילים? התשובה באופן מפתיע: כן. מפעל הזנה לחיילים הוקם מתחת לפני השטח במרכז המסחרי של אתר המצדה. גל וערן חצור, בעלי הזיכיון לאתר, שמחזיקים במסעדה במקום החלו לפני שנה וחצי להסעיד חיילים, לאחר שבפעם אחת משאית שהובילה אוכל למוצב שלהם - נתקעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז, השמועה עברה מפה לאוזן - ובכל ערב שישי וצהרי שבת, החיילים אוכלים במסעדה הכשרה - ללא כל תשלום. הם נהנים מבופה עשיר וכשר שכולל ארבעה סוגי בשרים, תוספות, שתייה וקינוח - שברך כלל עולה למטיילים 65 שקלים.

החיילים החלו לאבטח את המקום בשנה וחצי האחרונות בשל שתי חדירות של הברחות סמים מירדן, ומאז הם מאבטחים את המקום בימי שישי ושבת. "החיילים יודעים, וזה עבר מפה לאוזן. כל סוף שבוע זה חיילים מיחידה אחרת", סיפר לחדשות 2 Online גל חצור.

גל חצור. מבעלי המקום
גל חצור. מבעלי המקום | צילום:

"חלק מהבעיה הייתה שיש הרבה חיילים דתיים ויוצא מצב שהצבא שולח משאית לספק להם מזון במהלך השבת, וחלק לא רוצים לאכול מטעמים כאלה ואחרים, אנו יכולים לתת לזה מענה בלי לבקש תמורה", הוא המשיך. והצבא? הוא כבר התרגל.

אבל מאיפה מגיע הכסף? עד כה אכלו במקום אלפי חיילים, והכסף יוצא ישירות מהכיס של הבעלים גל וערן - שבינתיים מקווים כי מפעל ההזנה הזה יימשך עד תום הזיכיון שלהם במקום. "זה עולה המון כסף, אבל זה המעשר שלנו, אנחנו עושים את זה מהלב", הוא סיכם.

"זה היה נשמע לי מופרך לחלוטין!"

הידיעה על "המסעדה המופלאה" הגיעה אלינו מחיילים בהנדסה קרבית, שבילו שם בסוף השבוע האחרון. כך תיאר אחד החיילים: "השבת שלחו אותנו לעשות שמירות באזור ים המלח, המחלקה שלי קיבלה את אזור מצדה, הגענו למקום, התמקמנו וחיכינו לארוחת צהריים שצריכה להגיע אלינו ממוצב אחר שנמצא בסביבות 20 דקות ממנו. השעה הייתה 14:00 ביום שישי.ואז הגיע אלינו אדם שאמר לנו שיש מסעדה ממש צמודה אלינו, שנלך לאכול שם. אמרתי לו שאנחנו מחלקה של 25 חיילים. הוא אמר שנדבר עם המנהל והכל בסדר. לי זה היה נשמע מופרך לגמרי!".

אתר המצדה (צילום: AP)
אתר המצדה | צילום: AP

וכך היה: 25 החיילים הגיעו למסעדה - ותוך דקות כבר ישבו ואכלו מכל טוב. "הוא השאיר אוכל בתנור חימום והביא לנו אותו בארוחת ערב שבת וגם הפעם האוכל היה כיד המלך, וזה לא נגמר בארוחת שישי כי הוא אומר לנו שמחר אפשר להגיע מ-11:30 לארוחת צהריים מדהימה", הוא אמר וביקש להודות לו.

החיילים לעתים מתביישים, אבל בסוף הם נשארים פעורי פה. "זה לא מובן מאליו", זה המשפט ששגור בפיהם לפי הבעלים. מאז, שני האחים אספו כבר תעודות הוקרה רבות, ברכות וחולצות יחידה כאות תודה מהחיילים, שכל פעם נדהמים למראה בופה האוכל העשיר - בלב מצדה בסופי השבוע.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.